Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

KNEE & ANKLE CURRENT CONCEPT KRAKÓW 2016

2016-10-12

Tegoroczna Konferencja Knee & Ankle Current Concept miała na celu przedstawienie współczesnych możliwości leczenia urazów i schorzeń stawu kolanowego i stawu skokowego.

To było bardzo ciekawe spotkanie. Mogliśmy poznać doświadczenia czołowych ekspertów z Polski i zagranicy zajmujących się leczeniem uszkodzeń chrząstki stawowej w obrębie kolana, stawu skokowego i stopy. – mówi dr n. med. Paweł Adamczyk, uczestniczący w sympozjum. – Prezentowane były najnowocześniejsze osiągnięcia, wyniki i stan wiedzy z dziedzin takich jak biologiczne metody leczenia chrząstki stawowej (m.in. przeszczepy chondrocytów i komórek macierzystych), osteotomie czy endoprotezoplastyki (w tym jednoprzedziałowe protezy kolana) – dodaje.

Jednym z prowadzących sesję dotyczącą inżynierii tkankowej i komórek był dr n. med. Konrad Słynarski. Jego wystąpienie dotyczyło jednoetapowych autologicznych przeszczepów chondrocytów z komórkami macierzystymi w leczeniu uszkodzeń chrzęstnych stawu kolanowego.

Prelegenci dyskutowali na temat skuteczności leczenia fizjoterapeutycznego, farmakologicznego, biologicznego oraz chirurgicznego w zależności od wieku i aktywności fizycznej pacjentów. Istotnym elementem konferencji były także transmisje operacji wykonywanych „na żywo”, które prezentowały możliwości współczesnego leczenia chirurgicznego stawów.

Konferencja Knee & Ankle Current Concept odbyła się w dniach 7-8 października w Krakowie.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...