Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Diagnostyka

W CM Gamma w Warszawie oferujemy naszym pacjentom badania, które pozwalają ocenić postęp choroby oraz zmiany zwyrodnieniowe, jakie występują. Przykładem jednego z nich jest rezonans magnetyczny kręgosłupa, który jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym pozwalającym uzyskać obraz występujących zmian.

Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Jest badaniem nieinwazyjnym, które wykorzystuje fale radiowe i pole magnetyczne. Dzięki temu możemy uzyskać pełen obraz zmian, jakie występują w wyniku urazów lub postępujących chorób genetycznych. Badanie trwa do 45 minut i podczas badania pacjent przyjmuje pozycję leżącą.

Badanie pozwala diagnozować zmiany w układzie mięśniowym i szkieletowym, przez co pełni kluczową funkcję w diagnostyce dyskopatii. Dlatego wskazaniem do przeprowadzenia rezonansu magnetycznego mogą być również urazy kręgosłupa i narządów ruchu. Ponadto badanie może być wykorzystywane w wykrywaniu chorób ośrodkowego układu nerwowego.

Przeciwwskazania dla rezonansu magnetycznego

Pomimo nie inwazyjności i bezpieczeństwa występują pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich są m.in. metalowe protezy dentystyczne, implanty ortopedyczne, rozruszniki serca, implanty ślimakowe, neurostymulatory oraz klipsy metalowe założone na tętniaka mózgu.

Zakres badań prowadzonych w naszym centrum medycznym obejmuje:

Umów się na wizytę


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
DYŻUR URAZOWO-ORTOPEDYCZNY
sobota - niedziela od 8:00 do 20.00

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2020 CM gamma
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...