Odwiedź nas również na:
Umów wizytę
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Medycyna sportowa

Centrum Medyczne Gamma oferuje usługi z zakresu orzecznictwa sportowego polegające na przeprowadzaniu badań i wydawaniu orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu dla zawodników z klubów sportowych, indywidualnym sportowcom zawodowym i sportowcom amatorom oraz dla dzieci i młodzieży do ukończenia 21. roku życia.

Badanie przeprowadzane jest przez specjalistę medycyny sportowej oraz lekarzy z aktualnym certyfikatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej (zgodnie z odpowiednim rozporządzeniem Ministra Zdrowia).

Poradnia medycyny sportowej w Centrum Medycznym Gamma dostępna jest również rehabilitacja sportowa, dedykowana osobom aktywnym fizycznie na poziomie zarówno amatorskim, jak i wyczynowym. Do głównych celów naszych działań należą:

  • diagnostyka kontuzji i urazów,
  • zapobieganie kontuzjom,
  • rehabilitacja,
  • umożliwienie jak najszybszego powrotu do pełnej aktywności po urazie,
  • podnoszenie wyników sportowych poprzez zoptymalizowany trening i wzmacnianie określonych grup mięśniowych.

W procesie rehabilitacji sportowej ważne jest nie tylko zniesienie bólu, ale przywrócenie pełnej sprawności w obszarze dotkniętym urazem. Fizjoterapeuci pracują ze sportowcami nad doskonaleniem zdolności motorycznych charakterystycznych dla danej dyscypliny w taki sposób, aby w przyszłości udało się zapobiegać nawrotom kontuzji.

Wizyta u specjalisty CM Gamma składa się z części tzw. ogólnolekarskiej poprzedzonej pomiarami antropometrycznymi (waga, wzrost, etc.) i badania ortopedycznego. Oferujemy również możliwość wykonania u nas niezbędnych badań laboratoryjnych i niezbędnych w niektórych dyscyplinach sportu (np. zapasy) zdjęć rentgenowskich.

W razie potrzeby dysponujemy możliwością pogłębienia diagnostyki o badanie USG, RTG, MRI czy CT oraz, kiedy to niezbędne, dalsze leczenie w dziedzinach takich jak ortopedia, chirurgia kręgosłupa, neurochirurgia, chirurgia ogólna.

Poniższa tabela obrazuje schemat i kolejność wykonywania badań i konsultacji. Jeżeli w danym momencie niezbędne jest zaświadczenie lekarza innej specjalizacji lub wynik badania (np. EEG), które nie jest wykonywane w CM Gamma, to należy na wizytę w celu orzeczenia o dopuszczenia do uprawiania sportu dostarczyć odpowiedni dokument.

Na wizytę lekarską prosimy przyjść 20 min. wcześniej, ponieważ w tym czasie wykonane zostaną pomiary masy ciała, wzrostu etc. (tzw. pomiary antropometryczne).

Rozporządzenie MZ z dnia 22 lipca 2016 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne w zakresie niezbędnym do wydania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającego bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne niezbędne do wydania orzeczenia Dyscyplina sportowa Badanie wstępne Badania okresowe (co 6 miesięcy) Badania roczne Badania co 2 lata
Pomiary antropometryczne ubiegających się po raz pierwszy o wydanie orzeczenia correct8 correct8
Badanie elektrokardiograficzne 12 odprowadzeń z opisem correct8 correct8
Badanie ogólne moczu z oceną osadu correct8 correct8
Badanie odczynu opadania krwinek czerwonych correct8 correct8
Badanie morfologii krwi obwodowej wraz ze wzorem odsetkowym correct8 correct8
Oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi correct8 correct8
Ogólne badanie lekarskie wraz z oceną stanu zdrowia jamy ustnej correct8 correct8
Badanie ortopedyczne correct8 correct8
Konsultację laryngologiczną correct8 correct8
Konsultację okulistyczną correct8 correct8
Badanie ostrości wzroku za pomocą tablic Snellena correct8 correct8
Konsultację neurologiczną  sporty walki correct8 correct8
Badanie elektroencefalograficzne  sporty walki correct8 correct8
Badanie spirometryczne  płetwonurkowanie correct8 correct8
Badanie serologiczne w celu wykluczenia zakażenia wirusami zapalenia wątroby typu B i C oraz na byłego niedoboru odporności przez oznaczenie obecności antygenu HBs, przeciwciał HCV i przeciwciał HIV  zapasy, judo, teakwondo i boks correct8 correct8

Umów się na wizytę

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2019 CM gamma | Realizacja MediaHealth
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...