Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Medycyna sportowa

 

 

Centrum Medyczne Gamma oferuje konsultacje z zakresu orzecznictwa sportowego polegające na przeprowadzaniu badań i wydawaniu orzeczeń o zdolności do uprawiania sportu.

Badania przeprowadza lekarz medycyny sportowej lub lekarz posiadający certyfikat ukończenia kursu wprowadzającego do specjalizacji w dziedzinie medycyny sportowej.

Wizyta u specjalisty CM Gamma składa się z części tzw. ogólnolekarskiej poprzedzonej pomiarami antropometrycznymi (waga, wzrost, etc.) i badania ortopedycznego. Oferujemy również możliwość wykonania u nas niezbędnych badań laboratoryjnych lub obrazowych jeżeli okażą się niezbędne do wydania orzeczenia.

W razie potrzeby dysponujemy możliwością pogłębienia diagnostyki o niezbędne dodatkowe badania.

Jeżeli w danym momencie niezbędne jest zaświadczenie lekarza innej specjalizacji lub wynik badania (np. EEG), które nie jest wykonywane w CM Gamma, to należy na wizytę w celu orzeczenia o dopuszczenia do uprawiania sportu dostarczyć odpowiedni dokument.

 

Na wizytę lekarską prosimy przyjść 20 min. wcześniej, ponieważ w tym czasie lekarz medycyny sportowej wykona pomiary masy ciała, wzrostu etc. (tzw. pomiary antropometryczne).

Na podstawie rozporządzenia MZ z dnia 27 lutego 2019 r. w sprawie kwalifikacji lekarzy uprawnionych do wydawania zawodnikom orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia oraz zakresu i częstotliwości wymaganych badań lekarskich niezbędnych do uzyskania tych orzeczeń.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne w zakresie niezbędnym do wydania orzeczenia lekarskiego o stanie zdrowia umożliwiającego bezpieczne uczestnictwo we współzawodnictwie sportowym.

Badania specjalistyczne i diagnostyczne niezbędne do wydania orzeczenia Badania wymagane do wydania orzeczenia
Pomiary antropometryczne correct8
Badanie elektrokardiograficzne 12-odprowadzeniowe z opisem correct8
Badanie ogólne moczu correct8
Badanie morfologii krwi correct8
Oznaczenie stężenia glukozy w surowicy krwi correct8
Ogólne badanie lekarskie wraz z oceną stanu uzębienia i oceną wzroku przy pomocy tablic Snellena correct8
Badanie ortopedyczne correct8

 

W przypadku kwalifikacji do uprawiania sportów walki wymagana konsultacja neurologiczna.

W przypadku kwalifikacji do uprawiania płetwonurkowania wymagane badanie spirometryczne.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...