Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

RTG obciążeniowe (stresowe)

Co to jest badanie RTG stresowe?

CM Gamma wykonuje badania RTG obciążeniowe (stresowe) przy pomocy aparatu Telos.

RTG stresowe to badanie, którego zadaniem jest analiza stanu niestabilności stawów. Urządzenie umożliwia obiektywną ocenę wydolności więzadeł i stabilizacji stawu, szczególnie użyteczne w diagnostyce stawu kolanowego, skokowego, łokciowego i innych.

Na czym polega badanie RTG stresowe?

Badanie wydolności więzadła i stabilizacji stawu wykonuje się w pozycji wymuszonej w specjalnie zaprojektowanym urządzeniu Telos. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż badanie RTG prywatnie wykonywane jest w naszej placówce przy ul. Bobrowieckiej 8 i jest nieinwazyjne. Przeprowadzenie badania pozwala uzyskać znacznie dokładniejszy podgląd zmian niż w przypadku zwykłych badań obrazowych. Przed badaniem nie jest wymagane specjalne przygotowanie się przez pacjenta.

Do przeprowadzenia badania potrzebne jest skierowanie od specjalisty. Wówczas opis badania RTG stresowego pozwala również ocenić efekty leczenia operacyjnego i podjąć dalsze decyzje w tym kierunku. Dlatego tutaj istotną rolę pełni badanie RTG. Cena badania uzależniona jest od ilości projekcji i przeznaczenia samego badania, ponieważ może być badaniem pojedynczym lub porównawczym. Dokładny koszt badania znajduje się na naszej podstronie Cennik.

Więzadła, które można zbadać przy pomocy urządzenia Telos

w stawie skokowym:

 • trójgraniaste,
 • piętowo-strzałkowe,
 • skokowo-strzałkowe przednie,
 • piętowo-sześciennego grzbietowego,

w stawie kolanowym:

 • krzyżowe przednie,
 • krzyżowe tylne,
 • poboczne piszczelowe,
 • poboczne strzałkowe.

rtg stresowe

Przykłady projekcji wykonywanej w RTG obciążeniowym

co to jest badanie rtg
badanie rtg cena
opis badania rtg
na czym polega badanie rtg

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zadaj pytanie
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...