Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Eksperymentalne badania przesiewowe ścięgien

przesiewowe badania rezonansem magnetycznym

Przesiewowe badania rezonansem magnetycznym ścięgien w prewencji urazów sportowych

Uprawiasz sport i obawiasz się kontuzji? Zastanawiasz się, czy można zapobiec uszkodzeniom ścięgien? Sprawdź stan swoich tkanek miękkich za pomocą szybkiego badania rezonansem magnetycznym ścięgna Achillesa!

Nowoczesna technologia w połączeniu z wiedzą doświadczonych lekarzy ortopedów pozwala na wczesne wykrywanie patologii, osłabiających tkanki ścięgniste, zanim dojdzie do urazu. A wcześnie wykryte patologie mogą być szybko i sprawnie wyleczone, np. poprzez odpowiednie procesy fizjoterapii.

Zgłoś się na proste eksperymentalne badanie przesiewowe, jeśli jesteś aktywny na co dzień lub zawodowo uprawiasz sport. Zyskaj możliwość zweryfikowania stanu zdrowia swoich ścięgien, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości – możesz uniknąć potencjalnych urazów.

 

Na czym polega eksperymentalne badanie przesiewowe ścięgien?

Referencyjną metodą do oceny tkanek miękkich jest rezonans magnetyczny – całkowicie nieszkodliwa technologia obrazowania medycznego, pozwalająca z bardzo dużą czułością zaobserwować drobne zmiany w ścięgnie, a w konsekwencji zapobiec ich urazom.

Podczas badania przesiewowego skupiamy się na ścięgnie Achillesa. To największe ścięgno naszego organizmu i swoiste okno, które pozwala najlepiej przyjrzeć się światu patologii tkanek ścięgnistych. Poszukując zmian w ścięgnie Achillesa, możemy wykrywać procesy zachodzące w całym organizmie – działające na wszystkie struktury ścięgniste.

W sporcie zawodowym (np. w piłce nożnej, ligach NBA i NFL) rezonans magnetyczny wykorzystywany jest do kontrolnej, sezonowej oceny stanu zdrowia zawodników oraz oceny na rynku transferowym. Dziś innowacje technologiczne pozwalają na to, aby badanie RM trafiło do osób, uprawiających sport amatorsko i pomogło zwalczać niepotrzebne urazy.

Zgłoś się na szybkie eksperymentalne badanie rezonansem magnetycznym ścięgna Achillesa, połączone z oceną doświadczonego ortopedy CM Gamma w Warszawie!

cmgamma rtg

eksperymentalne rtg

Dlaczego warto badać ścięgna?

Ścięgna są szczególnie narażone na urazy w zderzeniu z sytuacjami dla nich ekstremalnymi – zarówno nagłymi dużymi przeciążeniami u osób trenujących w sposób ciągły, jak i nieznacznymi, nietypowymi przeciążeniami u osób aktywnych okresowo, np. w weekendy.

Nagły start do biegu, gwałtowny zwrot, czy po prostu jednorazowa aktywność po dłuższej przerwie, mogą doprowadzić nawet do zerwania ścięgna.

Jednak według specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu, zdrowe ścięgna – co do zasady – nie ulegają zerwaniom. Aby doszło do znaczącego mechanicznego uszkodzenia ścięgna, jego tkanka musi być już wcześniej objęta procesem chorobowym.

Często są to procesy obecne globalnie w naszym ciele, a nie zlokalizowane jedynie w wybranej strukturze anatomicznej i mogą być związane zarówno z trybem życia, sposobem odżywiania się, metabolizmem, jak i chorobami.

Dla kogo jest program badań przesiewowych ścięgna Achillesa?

Jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, uprawiasz sport amatorsko lub zawodowo, planujesz wrócić do aktywności po dłuższej przerwie (np. wyjazd na narty, spontaniczny mecz tenisowy), to takie badanie jest adresowane właśnie do Ciebie!

Zgłoś się na badania szczególnie, jeżeli uprawiasz sporty najbardziej narażone na urazy ścięgna – koszykówka, piłka nożna, tenis, triathlon, kolarstwo, crossfit, bieganie – lub jesteś w grupie wiekowej 40+. Sprawdzenie stanu Twoich ścięgien co najmniej raz w roku pozwoli Ci zmniejszyć ryzyko urazów, związanych ze ścięgnami – w szczególności ryzyko ich zerwań.

Kto jest inicjatorem programu badań przesiewowych ścięgna Achillesa?

Pilotażowe badania przesiewowe rezonansem magnetycznym ścięgien w prewencji urazów sportowych to wspólna inicjatywa świata technologii, medycyny i sportu – Smarter Diagnostics, Centrum Medycznego Gamma. Jako pierwsi na świecie wychodzimy z przełomową innowacją w diagnostyce obrazowej ścięgien!

Smarter Diagnostics jest startup-em powołanym do życia m.in. przez Uniwersytet Warszawski, który w oparciu o sztuczną inteligencję opracowuje rozwiązania, usprawniające diagnostykę obrazową w ortopedii i medycynie sportowej.

Centrum Medyczne Gamma – jako jedna z wiodących placówek ortopedii, traumatologii narządu ruchu i medycyny sportowej w Polsce – zapewnia dostęp do najwyższej klasy specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz pracowni obrazowania medycznego, wyposażonej w rezonans magnetyczny. Jeśli w badaniu wykryjemy jakiekolwiek nieprawidłowości, nasi specjaliści są na wyciągnięcie ręki, aby pomóc w rozszerzonej diagnostyce i prewencji wystąpienia urazu.

Jeżeli chcesz uprawiać sport w sposób świadomy i mieć możliwość uniknięcia poważnych urazów, które mogą wyeliminować Cię z aktywności fizycznej, program badań przesiewowych ścięgna Achillesa jest właśnie dla Ciebie!

Umów się na wizytę online lub zadzwoń.

badanie przesiewowe

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...