Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

III Forum Dyskusyjne Joint Preservation

2016-10-21

W dniach 20 – 201 października trwa w Warszawie III Forum Dyskusyjne „Joint Preservation”, którego współorganizatorem jestm dr n. med. Konrad Słynarski.

Podczas Forum podejmowane są tematy związane z mało-inwazyjnymi technikami leczenia urazów oraz chorób zwyrodnieniowych stawów kończyny górnej i dolnej, a także przedstawienie współczesnych poglądów na temat fizjologii sportu i jego wpływu na starzenie się organizmu oraz rozwój przedwczesnych zmian zwyrodnieniowych. Dodatkowo spotkanie ma na celu prezentację współczesnych poglądów i technik rehabilitacji w leczeniu wczesnych i zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych narządu ruchu oraz umożliwienie praktycznego przeszkolenia w zakresie technik zabiegowych i rehabilitacyjnych

– Chcieliśmy, aby kontrowersyjne tematy stały się impulsem do otwartej dyskusji. Mamy nadzieję, ze zaowocuje to ujednoliceniem poglądów i poszerzy naszą wspólną wiedzę. – mówi dr Słynarski dodając, że celem Forum jest wypracowanie praktycznego podejścia do leczenia małoinwazyjnego chorób zwyrodnieniowych.

Uczestnikami kursu są ortopedzi, diagnosci i fizjoterapeuci z całej Polski – między innymi lekarze Centrum Medycznego Gamma. Nie zabrakło również gości zagranicznych. Jednym z moderatorów i prelegentów był ordynator Naszego Centrum dr n. med. Grzegorz Adamczyk. Omówił on takie problemy jak „Urazy stawu łokciowego” i „Choroba zwyrodnieniowa jako konsekwencja nieleczonej niestabilności stawu skokowego”. W trakcje sesji fizjoterapeutycznej głos zabrał także Mariusz Tarczyński. Jego wystąpienie dotyczące częściowego uszkodzenia stożka rotatorów miało za zadanie odpowiedzieć na pytanie czy fizjoterapia zapobiega dysfunkcji stawu ramiennego.

 


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...