ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00

Chirurgia narządu ruchu, proteza biodra

Mamy duże doświadczenie w leczeniu patologii narządu ruchu – zachowawczym i operacyjnym. Na naszym bloku operacyjnym używamy wyłącznie materiałów najlepszych światowych firm, które sami uznamy za optymalne dla naszych pacjentów. Dysponujemy pełną gamą metod leczniczych zarówno chirurgii otwartej, jak i artroskopowej.

Przykładowe operacje

Artroskopia

Minimalnie inwazyjna metoda lecznicza polegająca na wprowadzeniu do stawu końcówki toru wizyjnego, dzięki któremu na ekranie można dokładnie obejrzeć wnętrze stawu. Wymaga to zaledwie min. dwóch kilkumilimetrowych nacięć skórnych.

Pojęcie „artroskopii diagnostycznej” powoli odchodzi do lamusa w dobie nowoczesnej diagnostyki obrazowej, natomiast pod kontrolą artroskopu można wykonywać szereg zabiegów od zaopatrywania uszkodzeń łąkotek i chrząstki po rekonstrukcje wielowięzadłowe (np. w obrębie kolana), leczenie konfliktu udowo-panewkowego w stawie biodrowym czy rekonstrukcji stożka rotatorów stawu ramiennego.

Endoprotezoplastyka

Wykonujemy endoprotezoplastyki praktycznie każdego stawu – biodrowego (protezy biodra), kolanowego, skokowego oraz barkowego. Używamy wyłącznie najlepszych jakościowo implantów dobranych indywidualnie dla potrzeb konkretnego pacjenta.
 W razie konieczności wykonujemy również tzw. endoprotezoplastyki rewizyjne (wtórne), gdy z jakiegoś powodu wcześniej założony implant wymaga wymiany. Proteza biodra, stawu kolanowego, skokowego czy barkowego jest często jedynym rozwiązaniem w leczeniu zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w następstwach ciężkich urazów. Endoproteza pozwala wyeliminować ból i przywrócić utracone funkcje stawu.

Nowoczesne metody leczenia chrząstki

Niezwykle dynamiczny rozwój wiedzy medycznej na temat chrząstki spowodował, że obecnie dysponujemy szerokim wachlarzem nowoczesnych technik leczenia jej uszkodzeń. W CM Gamma staramy się odłożyć decyzję o wszczepieniu protezy czy usztywnieniu stawu na możliwie jak najpóźniej. Kluczem do doboru optymalnego leczenia jest wysokospecjalistyczna diagnostyka.

W naszym ośrodku na szeroką skalę stosujemy membrany kolagenowe, komórki macierzyste, koncentraty płytkopochodnych czynników wzrostu, osteotomie (czyli zabiegi zmieniające oś kończyny tak by odciążyć uszkodzony przedział stawu) i inne techniki mające na celu naprawę chrząstki, bez konieczności wszczepiania protezy biodra, kolana i innych stawów.

Operacje wtórne/rewizyjne

Dzięki unikalnemu doświadczeniu naszego zespołu z powodzeniem podejmujemy się leczenia takich schorzeń jak:

  • stawy rzekome, czyli zaburzenia zrostu kostnego
  • osteotomie, gdy doszło do zrostu w nieprawidłowym ustawieniu
  • neurolizy, czyli uwalnianie nerwów uwięźniętych w zrostach czy między odłamami kostnymi
  • artrolizy, czyli uwalnianie zrostów wewnątrzstawowych blokujących zakres ruchomości
  • wtórne rekonstrukcje więzadłowe, gdy z jakiegoś powodu dojdzie do uszkodzenia lub niewydolności rekonstruowanego więzadła
  • endoprotezoplastyki rewizyjne, czyli gdy pierwotnie użyty implant wymaga z jakiegoś powodu wymiany

Leczenie niestabilności stawów

W naszym ośrodku wykonywane są operacje stabilizacji praktycznie wszystkich stawów. Oczywiście najczęstszym problemem jest niestabilność stawu kolanowego, a najczęstszą operacją rekonstrukcja więzadła krzyżowego. W naszym ośrodku wykonywane są również operacje stabilizacji stawu ramiennego, skokowego, łokcia, nadgarstka i wielu innych.

Leczenie powikłań zrostu kostnego

Tzw. stawów rzekomych – gdy z jakiegoś powodu nie dochodzi do zrostu kości po złamaniu lub osteotomii. Często poza opracowaniem i odświeżeniem miejsca złamania niezbędne jest uzupełnienie ubytku kości jej przeszczepem oraz pozostawienie odpowiednich antybiotyków na specjalnych nośnikach (gdy istnieje ryzyko braku zrostu na tle infekcji). Dysponujemy też szeroką gamą technik mających na celu przyspieszenie zrostu kostnego takich jak m.in. koncentrat płytkopochodnych czynników wzrostu czy komórek macierzystych pobranych ze szpiku kostnego, syntetycznych substytutów tkanki kostnej oraz aparatu Exogen.

Leczenie złamań

Nie wszystkie wymagają leczenia operacyjnego. Jednak gdy takie jest potrzebne, dysponujemy odpowiednim doświadczeniem oraz nowoczesnymi implantami (protezami) wiodących światowych producentów, co pozwala na powrót do pełnej sprawności w możliwie najkrótszym czasie.

Chirurgia nerwów obwodowych

Zespół cieśni kanału nadgarstka, ucisku na nerw łokciowy na poziomie jego rowka (łokieć) lub w kanale Guyon’a (nadgarstek) i wiele innych.

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zostaw numer
oddzwonimy!
phone