ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00
Home / #biodroNIEboli – Kiedy zdecydować się na leczenie operacyjne?

#biodroNIEboli – Kiedy zdecydować się na leczenie operacyjne?

Jeszcze niedawno w leczeniu stawów biodrowych w przypadku zmian zwyrodnieniowych kwalifikowano do operacji pacjentów, którzy nie mogli już praktycznie się poruszać, a dolegliwości były tak nasilone, że te osoby musiały codziennie przyjmować leki przeciwbólowe. Takie osoby odczuwały bóle nocne oraz miały duże przykurcze mięśniowe. Obecnie tendencje oraz przede wszystkim badania wskazują, żeby operować jak najszybciej tzn., aby uniknąć wtórnych zmian zwyrodnieniowych w kręgosłupie oraz stawach kolanowych.

W takich przypadkach ważne, aby udać się na konsultacje do ortopedy w momencie, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe. – Warto się skonsultować oraz uzyskać odpowiedź czy te zmiany w okolicach biodra wymagają operacji czy możemy ból zniwelować przez odpowiednio zrealizowaną rehabilitację – mówi lek. Michał Szyszka z Centrum Medycznego Gamma.

Leczenie operacyjne konieczne jest u pacjentów, u których uszkodzenie chrząstki lub deformacja powierzchni stawowych są na tyle duże, że metody fizjoterapeutyczne nie pomagają zmniejszyć bólu i poprawić funkcjonowania Pacjenta – mówi Aleksandra Wysokińska, fizjoterapeuta z Centrum Medycznego Gamma.

Znaczącą rolę w podjęciu leczenia operacyjnego odgrywa współpraca z diagnostą obrazowym, ponieważ mobilizacja stawów w przypadku np. konfliktu udowo-panewkowego może doprowadzić do traumatyzacji powierzchni stawowych. W takich sytuacjach warto, żeby fizjoterapeuta miał informacje, jak duża jest deformacja kości udowej lub panewki.

W Centrum Medycznym Gamma przedstawiamy każdemu Pacjentowi dostępne metody oraz możliwości leczenia, ale staramy się jak najszybciej operować chorych, kiedy jest to konieczne. Dlaczego? – Staramy się naszych pacjentów jak najszybciej uruchomić, aby nie powstały wtórne zmiany w kręgosłupie lędźwiowym oraz otaczających stawach, ale także wrócili do pracy oraz do swoich ulubionych aktywności sportowych – podkreśla lek. Michał Szyszka.

Już dziś możecie umówić się na wizytę do lek. Michała Szyszki w Centrum Medycznym Gamma poprzez portal ZnanyLekarz lub telefonicznie: tel. 22 273 90 00 /kontakt@cmgamma.pl

Inne

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zostaw numer
oddzwonimy!
phone