Odwiedź nas również na:
Umów wizytę
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

USG ortopedyczne

USG ortopedyczne

Badanie ultrasonograficzne jest ważnym dopełnieniem obrazowania rentgenowskiego i tomograficznego. Wykonuje się je w celu zdiagnozowania przyczyn bólu, obrzęku, ograniczenia wyprostu bądź zgięcia kończyny, oceny stanu mięśni, stawów czy ścięgien. Pod kontrolą USG przeprowadza się także niewielkie zabiegi ortopedyczne. Badanie ultrasonograficzne pozwala ocenić stan i funkcjonowanie narządów oraz tkanek w czasie rzeczywistym. Przykładem może być USG kolana, które pozwala zobrazować zmiany i ubytki, jakie powstały w wyniku urazu lub choroby.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

USG ortopedyczne nie wymaga specjalnego przygotowania. Jest to badanie bezbolesne, bezinwazyjne i może być wykonywane wielokrotnie u tego samego pacjenta.

NA CZYM POLEGA BADANIE?

USG ortopedyczne wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Aparat składa się z emitera fal i odbiornika. Fale rozchodzące się w tkankach odbijają się, po czym wracają do odbiornika, ukazując na monitorze urządzenia obraz narządu lub tkanki.

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie wykonujemy różne badania ultrasonograficzne przydatne w diagnostyce ortopedycznej. Badane stawy:

 • kolanowy,
 • rzepkowo-udowy,
 • skokowy i stopa,
 • biodrowy,
 • barkowy,
 • łokciowy,
 • nadgarstek.

Na przykład podczas wykonywania USG ortopedycznego kolana lekarz kontroluje m.in. ilość płynu w stawie, obecność błony maziowej, sprawdza stan łąkotki i aparatu więzadłowego, ścięgien oraz stabilizatorów stawu.

Wykorzystując USG ortopedyczne, można też przeprowadzić badanie ścięgien, mięśni i nerwów kończyn. Pod kontrolą USG ortopedycznego przeprowadzamy zabiegi, takie jak: iniekcje leku dostawowe i okołostawowe, punkcje stawów, wypłukiwanie złogów (w wapniejącym zapaleniu ścięgna), blokady. Taka kontrola zwiększa precyzyjność wkłucia igły i podania leku we właściwym miejscu.

PRZECIWWSKAZANIA

 • uszkodzenia kości,
 • rany otwarte,
 • infekcje,
 • oparzenia w obszarze badania,
 • inne stwierdzone przez lekarza.

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie posiadamy ultrasonograf HD15 marki Philips o zaawansowanych funkcjach diagnostycznych.

Umów się na wizytę

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2020 CM gamma | Realizacja MediaHealth
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...