Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Operacja łąkotki

Łąkotka znajduje się w stawie kolanowym i odpowiedzialna jest za ruchomość stawu i stabilność kolana. Urazy i uszkodzenie łąkotki należą do częstych kontuzji, które dotykają wszystkich, przez co na uraz narażeni są nie tylko sportowcy. Ze względu na stopień urazu potrzebna jest rehabilitacja, a w poważniejszych przypadkach niezbędna jest operacja.

Uszkodzenia łąkotki charakteryzuje silny ból, który nasila się w trakcie oraz po aktywności fizycznej. Oprócz bólu urazowi towarzyszy również ograniczona ruchomość kolana co uniemożliwia wyprostowanie oraz zgięcie. Jest to czynnik uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, który znacznie uniemożliwia swobodne poruszanie. Może również wystąpić opuchlizna spowodowana zgromadzeniem się płynu w miejscu urazu.

Uszkodzenie łąkotki a konieczność operacji

W przypadku uszkodzenia łąkotki konieczna jest operacja, która pozwoli przywrócić dotychczasową sprawność. Dlatego przeprowadzamy nowoczesne operacje, które polegają na naprawie lub przeszczepie łąkotki. W ten sposób leczenie zmian zwyrodnieniowych i urazów przebiega mało inwazyjnie. Zabiegi operacyjne pozwalają skutecznie wyleczyć przyczynę bólu.

Rekonstrukcja ACL

Więzadła krzyżowe są najważniejszymi więzadłami znajdującymi się w kolanie, które odpowiedzialne są przenoszenie dużych obciążeń. Zarówno więzadło krzyżowe przednie, jak i tylne odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie stawu oraz jego stabilizację.

Uraz więzadła krzyżowego kolana jest kontuzją dotykającą sportowców. Dotyczy to zarówno osób, które uprawiają sport zawodowo, jak i rekreacyjnie. Najczęściej urazowi ulegają mężczyźni w wieku 25-35 lat. Najczęstszymi objawami zerwania więzadła jest ostry ból i dźwięk towarzyszący uszkodzeniu. Natężenie bólu sprawia, że nie jest możliwe poruszanie się i niezbędna jest wizyta u specjalisty. Urazowi towarzyszy również opuchlizna i uczucie niestabilności.

Rekonstrukcja ACL jest zabiegiem, który pozwala naprawić uszkodzone więzadło. Polega ona na wycięciu uszkodzonego więzadła. Następnie zostaje ono zastąpione implantem. Zastosowanie implantu ma na celu połączenie fragmentów więzadła do momentu zakończenia regeneracji. Przez ten czas implant pełni funkcję uszkodzonego więzadła.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...