Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Chirurgia barku

Bark jest unikalnym stawem ze względu na niespotykany w innych stawach zakres ruchomości, a co za tym idzie – unikalny ze względu na przeciążenia do jakich go zmuszamy. Możliwe jest to dzięki skoordynowanej pracy stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego, mostkowo-obojczykowego, połączenia między łopatką a tylną ścianą klatki piersiowej i co najważniejsze mięśni oraz innych tzw. tkanek miękkich. Dynamiczny rozwój artroskopii pozwala coraz większą ilość schorzeń tej okolicy wyleczyć właśnie w ten sposób, gdy metody zachowawcze przestają wystarczać. W większości przypadków uszkodzeń stawu barkowego leczonych jest z wykorzystaniem artroskopu. Artroskopia barku polega na wykorzystaniu układu optycznego zakończonego kamerą, która umożliwia obejrzenie stawu od środka, przy odpowiednim powiększeniu.

Artroskopia barku i jej przeznaczenie

W większości przypadków uszkodzeń stawu barkowego leczonych jest z wykorzystaniem artroskopu. Artroskopia barku polega na wykorzystaniu układu optycznego zakończonego kamerą, która umożliwia obejrzenie stawu od środka, przy odpowiednim powiększeniu. Dlatego artroskopia barku pozwala ocenić stan wszystkich struktur wewnątrz stawowych. Przyczynia się to w znacznym stopniu do podejmowania dalszego leczenia urazów i zmian zwyrodnieniowych.

W CM Gamma wykonujemy pełną gamę zabiegów operacyjnych w obrębie stawu ramiennego m.in.:

 • rekonstrukcje stożka rotatorów
 • stabilizacje stawu ramiennego (leczenie niestabilności czyli zwichnięć stawu ramiennego)
 • artroskopowe plastyki wyrostka barkowego łopatki (akromioplastyka)
 • leczenie urazów (złamań, zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego, urazowych uszkodzeń mięśni)

Zobacz również:

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zadaj pytanie
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...