Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjaliści

lek. Maciej Miszczak

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, chirurg

Ortopedia

Jestem lekarzem z zamiłowania i z zawodu, absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Medycyną interesuję się właściwie od zawsze. Szukając swojej drogi zatrzymałem się na chirurgii i traumatologii narządu ruchu. Pracowałem w zespołach kolanowym, biodrowym, ortopedii sportowej oraz chirurgii barku, łokcia i nadgarstka.

Od 2004 roku rozwijałem się głównie jako chirurg ortopeda wykonując zabiegi z zakresu urazówki narządu ruchu, w tym urazówki sportowej, artroskopii licznych stawów, zabiegów rekonstrukcyjnych ścięgien i więzadeł wielu okolic ciała oraz endoprotezoplastyki dużych stawów (biodra, kolana i barku). Współpracowałem z wieloma doświadczonymi chirurgami. Wspólnie z doktorem Grzegorzem Adamczykiem stworzyłem Centrum Medyczne Gamma. Teraz, wspólnie z kilkoma kolegami ortopedami i neurochirurgami tworzymy Grupę Lekarską FORM oferując naszym Pacjentom praktycznie pełną dostępną opcję leczenia w obrębie narządu ruchu.

Zdobyte prawie dwudziestoletnie doświadczenie w chirurgii ortopedycznej, stale poszerzana i aktualizowana wiedza w zakresie traumatologii i ortopedii rekonstrukcyjnej oraz obserwacja i analiza pacjentów po operacjach daje mi możliwość fachowej i obiektywnej oceny schorzenia każdego pacjenta i dokonania wyboru optymalnej metody leczenia.

Wykonuję znaczną ilość różnych zabiegów operacyjnych dotyczących licznych okolic ciała co moim zdaniem pozwala na szersze spojrzenie w wielu zagadnieniach oraz pozwala łączyć metody w celu uzyskania jak najlepszego wyniku leczenia i maksymalnie przyspieszyć powrót do zdrowia i aktywności. Przez prawie dwa lata zajmowałem się urazówką i ortopedia dziecięcą operując osoby w wieku 3-16 lat. Ostatnie lata rozwijam chirurgię barku i łokcia szukając tam nowych lepszych rozwiązań.

W leczeniu zachowawczym staram się stosować zasady leczenia czynnościowego i unikać długotrwałych unieruchomień oraz wspomagać gojenie dostępnymi metodami biologicznymi. W swojej codziennej praktyce używam aparatu USG do oceny zarówno postępu w leczeniu jak i wykorzystuję go do wykonywania małych zabiegów w poradni i na bloku operacyjnym.

Leczenie operacyjne: artroskopie dużych i małych stawów, zabiegi rekonstrukcyjne w obrębie barku, łokcia, nadgarstka, biodra, kolana i stawu skokowego. Endoprotezoplastyki barku, biodra i kolana. Zespolenia i zabiegi urazowe kończyny dolnej i górnej. Kilka z powyższych zabiegów można obejrzeć na YouTube wpisując moje imię i nazwisko.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...