Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Zdrowie we własnych rękach – Dziennik Gazeta Prawna

2016-08-31

Najnowsze badania przeprowadzone na potrzeby inicjatywy „Głosuję na zdrowie” przez Millward Brown pokazują m.in. problemy z dostępnością do usług medycznych. W tym kontekście Dziennik Gazeta Prawna opublikował artykuł „Zdrowie we własnych rękach” prezentujący problematykę wyboru placówki medycznej, w której chcemy podjąć leczenie.

W tekscie zwróciliśmy uwagę długie terminy oczekiwania na świadczenia medyczne, zwłaszcza w zakresie ortopedii. Omówione zostały też trudności w dostępie do najnowszych, ale jednocześnie droższych technik operacyjnych. Jak pokazują statystyki kolejki na świadczenia z NFZ mierzone są w miesiącach i latach. 63 miesiące to średni czas oczekiwaia na zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Dane dotyczą okresu VII – VIII 2016 roku i mężczyzny po 60 roku życia, który doznał złamania szyjki udowej i od pół roku porusza się o kulach. Aż 17 miesięcy muszą średnio czekać pacjenci, którzy potrzebują świadczenia w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. A 8 miesięcy wynosi średni czas oczekiwania na rehabilitację w ośrodku rehabilitacji dziennej.

O wypowiedź poprosiliśmy naszych lekarzy – doktora Pawła Ambroziaka i doktora Pawła Adamczyka. Opowiedzieli o różnicach w leczeniu w placówce prywatnej a leczeniem w ramach NFZ. Głos zabrał także prezes Centrum Medycznego Gamma Jędrzej Litwiniuk, podkreślając aspekty o których wspominają pacjenci wybierający leczenie prywatne.

Cały tekst znajdziecie w numerze 168 (4315) Dziennika Gazety Prawnej i na naszej stronie.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...