Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Uszkodzenia łąkotki – i co dalej?

2021-08-06

Łąkotki to struktury stanowiące część stawu kolanowego. Pełnią funkcje amortyzującą, stabilizującą oraz odżywczą. Uszkodzenia łąkotek stanowią jedne z najczęściej spotykanych urazów w obrębie stawu kolanowego i dotyczą szczególnie osób po 40 roku życia oraz sportowców.

Podstawowe objawy uszkodzenia łąkotki to:
– ból,
– obrzęk,
– uczucie „przeskakiwania” w kolanie,
– trzaski oraz wrażenie blokowania ruchu w kolanie lub faktyczne jego zablokowanie.

Podstawą diagnostyki jest wywiad oraz badanie lekarskie z przeprowadzeniem testów diagnostycznych oraz tzw. testów łąkotkowych, stanowiących element badania fizykalnego. Zwykle przeprowadzane badania dodatkowe to USG i MRI.
Dobór metody leczenia zależy od rodzaju uszkodzenia łąkotki. W niektórych przypadkach wystarczające okazuje się leczenie zachowawcze, w innych konieczna jest operacja. Fizjoterapia, rehabilitacja kończyny objętej urazem są bardzo ważnym elementem w każdym sposobie leczenia.

Więcej informacji na temat uszkodzenia łakotki https://www.cmgamma.pl/baza-wiedzy/uszkodzenie-lakotki-2/

W CM Gamma mamy duże doświadczenie w leczeniu takich urazów oraz diagnostykę obrazową pozwalającą na postawienie pełnej diagnozy i zaplanowanie leczenia. Po leczeniu operacyjnym zapewniamy wyspecjalizowaną fizjoterapię.

Zapraszamy na konsultację z doktorem n. med. Pawłem Ambroziakiem – specjalistą ortopedii, traumatologii narządu ruchu oraz medycyny sportowej.

Konsultacje, diagnostyka, operacje, rehabilitacja w jednym miejscu.
☎️ +48 22 273 90 00
📧 kontakt@cmgamma.pl


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...