ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00
Home / Termoplastyczne ortezy ortoCast w Centrum Medycznym Gamma

Termoplastyczne ortezy ortoCast w Centrum Medycznym Gamma

Miło nam poinformować, że w naszej placówce dostępne są dla Pacjentów nowoczesne termoplastyczne ortezy ortoCast Fit, ortoCast Box oraz ortoCast Pro.

Termoplastyczna orteza Ortocast została zaprojektowana według innowacyjnej technologii, oraz stworzona z naszych unikalnych materiałów PolyTrexX™ i DermaWick™, dzięki czemu dostosowuje się do indywidualnego kształtu kończyny pacjenta. Może być stosowana zarówno jako gips, szyna, czy aparat ortopedyczny.

 

INFORMACJE OGÓLNE

Orteza ortoCast może być noszona jako szyna, gips lub aparat ortopedyczny, a jej zakładanie i zdejmowanie jest szybkie, proste i czyste. Po aktywacji ortezy ortoCast pod wpływem ciepła, idealnie dopasowuje się ona do kształtu ręki pacjenta. Wewnętrzna powierzchnia ortezy pokryta jest specjalnym materiałem, o nazwie DermaWick™, który odprowadza wilgoć na zewnątrz.

Orteza ortoCast to doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod unieruchomienia. Umożliwia ona pacjentom swobodne korzystanie z kąpieli czy basenu oraz ułatwia wykonywanie codziennych czynności, zapewniając maksymalny komfort.

ZALETY

Wysoka termoplastyczność. Dzięki opatentowanej przez FastForm technologii wysoce termoplastycznego polimeru PolyTrexX™ o zerowej pamięci, orteza Ortocast Fit idealnie dopasowuje się do kształtu ręki. Ortopeda może z łatwością zastosować miejscowy ucisk w celu jak najlepszego ułożenia i dopasowania.

Wodoodporna i w pełni oddychająca konstrukcja zapewniająca dopływ powietrza. Maksymalny komfort bez swędzenia i nieprzyjemnego zapachu; możliwość swobodnej kąpieli czy korzystania z basenu. Orteza posiada wszyty materiał wewnętrzny DermaWick™, co oznacza, że podkład podgipsowy nie jest konieczny.

Idealne dopasowanie – mocna i lekka konstrukcja umożliwiająca ponowne formowanie. Szybkie, łatwe i czyste dopasowywanie do kształtu ręki pacjenta bez pyłu i brudu.

Dopasowywanie wolumetryczne. Orteza ortoCast dopasowuje się do zmian w obwodzie ręki, spowodowanych ustąpieniem opuchlizny lub zanikiem mięśni w trakcie procesu rekonwalescencji, co sprawia, że produkt ten jest doskonały dla pacjentów, sportowców, osób prowadzących aktywny tryb życia oraz osób podróżujących samolotem.

Przepuszcza promienie rentgenowskie i jest w 85% biodegradowalna. Wykonywanie zdjęć rentgenowskich możliwe jest bez konieczności zdejmowania ortezy. Polimer PolyTrexX™, opatentowany przez FastForm, jest także przyjazny dla środowiska.

Idealne dopasowanie w trakcie całego procesu leczenia. Taśma zabezpieczająca chroni przed niepożądanym odpięciem i zsunięciem się ortezy. Zdejmowanie bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, np. piły do gipsu.
Możliwość zastosowania w rehabilitacji. Dzięki wbudowanemu zawiasowi ortezę Ortocast można stosować jako szynę rehabilitacyjną także po zakończeniu leczenia właściwego.

Inne

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zostaw numer
oddzwonimy!
phone