Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Program „Przez żołądek do zdrowego serca”

2015-04-08

-news-medycyna-zywienia-jpg-2200-950-cropChoroba wieńcowa i inne choroby układu krążenia, w których u podstaw leży miażdżyca, są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce i na świecie. Niektóre czynniki ryzyka wystąpienia miażdżycy są poza naszą kontrolą. Jednak badania wykazują, że intensywna redukcja takich czynników jak wysokie stężenie cholesterolu i trójglicerydów, otyłość czy palenie tytoniu, może nie tylko zwolnić, ale nawet odwrócić postęp choroby wieńcowej.

Kompleksowe programy mające na celu intensywne zmiany w diecie oraz stylu życia są obecnie oferowane w szpitalach w USA jako jedna ze skutecznych opcji terapeutycznych w tej chorobie. Wykazano, że poprzez wielotygodniowe konsultacje prowadzone przez interdyscyplinarny zespół składający się z lekarza kardiologa, specjalisty żywienia oraz psychologa zdrowia, możliwy jest efekt terapeutyczny porównywalny z efektami terapii farmakologicznej, a nawet zabiegami takimi jak angioplastyka czy pomostowanie tętnic wieńcowych (tzw. by-pass). Jednocześnie program ten pozwala na przejęcie odpowiedzialności przez pacjenta za polepszanie jakości własnego życia. “Przez żołądek do zdrowego serca” jest pierwszym tego typu programem dostępnym w Polsce.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...