Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Osteotomia okolicy stawu kolanowego

2016-11-18

W dniu dzisiejszym w Centrum Edukacji Medycznej odbył się Kurs Polskiego Towarzystwa Artroskopowego Osteotomia kolana z elementami trochleoplastyki artroskopowej. Kierownikiem kursu był dr n. med. Konrad Słynarski, członek komitetu edukacyjnego d/s osteotomii ESSKA, współtwórca innowacyjnej techniki osteotomii kości piszczelowej iBalance.

– Osteotomie stosowane są w kompleksowym leczeniu urazów i chorób zwyrodnieniowych stawu kolanowego. Są skutecznym narzędziem w leczeniu chorób zwyrodnieniowych. Jest przede wszystkim podporą wielu artroskopowych technik rekonstrukcyjnych stawu (łąkotek, chrząstki i więzadeł). – mówi dr Słynarski podkreślając, że znajomość tej techniki jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy każdego ortopedy.

Format kursu to zajęcia praktyczne samodzielnego wykonania operacji w warunkach tzw cadaver lab oraz wykłady obejmujące tematykę wskazań, techniki oraz wyników osteotomii. Uczestnicy mogli poznać m.in. tajniki osteotomii korekcyjnej bliższej nasady kości piszczelowej i dalszej nasady kości udowej oraz osteotomii stawu rzepkowo-udowego, w tym trochleoplastyki i rekonstrukcji więzadła rzepkowo – udowego. Omówiony zozstał także temat rekonstrukcji niestabilności stawu kolanowego w połączeniu z osteotomią.

Gościem specjalnym kursu był profesor Ronald van Heerwaarden z Holandii, jeden z największych ekspertów d/s osteotomii na świecie.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...