Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Operacje kręgosłupa z wykorzystaniem preparatu DiscoGel

2016-08-05

Zwyrodnienia kręgosłupa to jedna z najczęstszych chorób cywilizacyjnych, której sprzyjają siedzący tryb życia, stres i brak aktywności fizycznej. Dopóki można, trzeba powstrzymywać jej postęp poprzez działania profilaktyczne – zmianę diety, uprawianie sportu czy rehabilitację. Czasami jednak niezbędna jest operacja.

W przypadku dyskopatii coraz częściej stosowane są małoinwazyjne chirurgiczne metody leczenia. Centrum Medyczne Gamma, jako jedyne w województwie mazowieckim, proponuje leczenie nowoczesną metodą z zastosowaniem preparatu DISCOGEL®. Jego działanie polega na podaniu do wnętrza dysku preparatu powodującego jego strukturalną przebudowę oraz bezpośrednie działanie przeciwbólowe. Jest to innowacyjne i bezpieczne rozwiązanie, które można zastosować w dyskopatii lędźwiowej, szyjnej oraz piersiowej. Co ważne, nawet w przypadku zmian na różnych odcinkach kręgosłupa można przeprowadzić leczenie wielopoziomowe podczas jednego zabiegu.

Jak działa DISCOGEL®?

Preparat jest mieszaniną etanolu i produktów celulozopodobnych. Jest wstrzykiwany przezskórnie do jądra miażdżystego dysku. Działanie preparatu jest dwukierunkowe. Efekt mechaniczny polega na przyciąganiu wody do środka dysku, a w wyniku reakcji biochemicznej dochodzi do blokowania receptorów bólowych. W efekcie u 80-90% pacjentów szybko zmniejszają się dolegliwości bólowe.

Obserwacje, które były prowadzone przez pięć lat pokazują, że u pacjentów, u których doszło do poprawy, nie występuje nawrót choroby. Istostną zaletą tego leczenia jest stosunkowo krótki czas powrotu do zdrowia i aktywności. Zawarty w DISCOGELU® wolfram, który zatrzymuje promienie rentgenowskie, umożliwia wizualizację postępu procedury w czasie rzeczywistym pod kontrolą śródoperacyjnego aparatu rentgenowskiego.

[vc_googleplus annotation=”inline”]
[vc_facebook type=”standard”]

Leczenie z zastosowaniem preparatu DISCOGEL®, jak każdą metodą inwazyjną, powinno być stosowane tylko w przypadkach niepowdzenia leczenia zachowawczego.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2023 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...