Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Lipogems nagrodzone za przełomową technikę

2016-08-12

Przyznawana przez zespół wybitnych chirurgów nagroda, wyróżnia najbardziej skuteczne innowacje medyczne służące leczeniu urazów u sportowców. Wśród ponad 40 produktów poddanych ocenie Lipogems były jedyną techniką nagrodzoną w kategorii regeneracyjnej.

Nagroda została przyznana za zastosowanie kreatywnego oraz innowacyjnego rozwiązania, które jest efektywne kosztowo oraz ma potencjał do trwałego podniesienia standardu opieki w medycynie sportowej poprzez stworzenie alternatywy dla zabiegów chirurgicznych.

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki. Jest cennym narzędziem medycyny regeneracyjnej wykorzystywanym w leczeniu wielu schorzeń m.in.. trudno gojących się ran, oparzeń, nietrzymaniu moczu i kału, zmian zwyrodnieniowych stawów, rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych, degeneracji krążków międzykręgowych ( czarny dysk) a także w chirurgii plastycznej oraz medycynie estetycznej.

LIPOGEMS w ortopedii i medycynie sportowej

Procedura Lipogems polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy, a następnie po krótkim jej przygotowaniu, wstrzykuje się gotowy preparat w chorobowo zmienione miejsce, Implantowany preparat wzmacnia naturalne procesy regeneracyjne organizmu. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u osób bardziej wrażliwych, dożylnym. Jedną z głównych zalet metody Lipogems jest jego mała inwazyjność, jednoczasowość (brak konieczności namnażania komórek w laboratorium) i mało traumatyczny przebieg procedury. Zabieg nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu w ciągu kilku godzin zakończenia.

Zabiegi Lipogems stosowane są w Centrum Medycznym Gamma w leczeniu zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien, entezopatii (tzw. łokieć tenisisty i golfisty oraz kolano skoczka) oraz rekonstrukcji tkanek kostnych i chrzęstnych.

Więcej informacji o nagrodzie w artykule THE ELEVEN BEST SPORTS MEDICINE TECHNOLOGIES FOR 2016


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2023 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...