Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Leczenie po nowemu

2016-09-14

W wielu specjalnościach medycznych, zwłaszcza w ortopedii, stosowane są obecnie mało inwazyjne metody leczenia. Przeczytacie o nich w dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej (nr 178) w tekście Leczenie po nowemu.

O wykorzystaniu komórek macierzystych w ortopedii opowiedział dr n. med. Konrad Słynarski, który jest prekursorem
wykorzystania tej metody leczenia w Polsce. Stosowana przez niego metoda polega na pobieraniu komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, czyli na liposukcji, jaką często wykonują chirurdzy plastyczni. Cały zabieg trwa bardzo krótko – około 20 minut, po czym pacjent może już wyjść do domu.

Oprócz biologicznych metod leczenia coraz większe znaczenie mają także mało inwazyjne metody leczenia z wykorzystaniem nowoczesnych niebiologicznych preparatów. Odnajdują one swoje zastosowanie między innymi w neurochirurgii. O tych metodach mówił dr n. med. Radosław Michalik, który opowiedział m.in. o stosowanej w Centrum Medycznym Gamma metodzie leczenia z wykorzystaniem preparatu DiscoGel.

Cały artykuł „Leczenie po nowemu” znajdą Państwo w 178 numerze Dziennika Gazety Prawnej i na naszej stronie.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...