Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Gotowi do zimy

2016-10-19

Jesień zagościła już u nas na dobre i zanim się obejrzymy będziemy szusować na stokach i lodowiskach. Aby jednak przygotować się do zimy i szaleństwo na nartach, snowboardzie czy jazda na łyżwach nie skończyła się poważną kontuzją warto przygotować organizm do wzmożonego wysiłku i zadbać o swoją kondycję.

Trening czy dwa tydzień przed wyjazdem to za mało. Pasjonaci sportów zimowych powinni rozpocząć przygotowania nawet dwa miesiące przed sezonem. Październik jest zatem idealnym miesiącem by zacząć przygotowania do zimowych szaleństw na stoku.

Jak często

Odpowiednio dobrane treningi, najlepiej 3 razy w tygodniu pozwolą wzmocnić i rozciągnąć te partie ciała, które będą najczęściej pracowały. Ćwiczenia stabilizujące i poprawiające siłę mięśniową oraz specyficzny trening mięśniowy dedykowany danej dyscyplinie sportowej może być uzupełniany ćwiczeniami o charakterze tlenowym, np. pływanie czy nordic walking. Podczas ćwiczeń, szczególną uwagę należy zwrócić na mięśnie kończyn dolnych i tułowia.

Aby zmniejszyć ryzyko kontuzji w sezonie zimowym Centrum Medyczne Gamma przygotowało dla Państwa kilka ćwiczeń, które można wykonywać w domu:

cwiczenie-1

cwiczenie-2

cwiczenie-3

cwiczenie-4


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...