ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00

Diagnostyka obrazowa

Dysponujemy nowoczesnym, w pełni cyfrowym sprzętem firmy PHILIPS jesteśmy ośrodkiem referencyjnym tej firmy. W czterech wyspecjalizowanych pracowniach wykonujemy badania dorosłych i dzieci. Personel stanowią lekarze specjaliści radiologii i diagnostyki obrazowej oraz technicy elektroradiologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Rentgen kręgosłupa (RTG)

RTG DigitalDiagnost Flex to w pełni cyfrowy aparat RTG. Pozwala wykonać pełne spektrum badań ortopedycznych i ogólnodiagnostycznych, cechujący się minimalnymi dawkami promieniowania. RTG kręgosłupa to podstawowe badanie, które pozwala zdiagnozować m.in. nieprawidłowości postawy, zmiany urazowe bądź zwyrodnieniowe, stany zapalne. Jest niezbędne w celu wyjaśnienia dolegliwości bólowych w danym odcinku kręgosłupa. Prześwietlenie pozwala na ocenę trzonów kręgów, krążków międzykręgowych i stawów międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe – najczęściej występująca przyczyna bólów kręgosłupa – występują przede wszystkim w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Innymi wskazaniami do wykonania tego badania są stany pourazowe oraz diagnostyka przerzutów nowotworowych. Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania. Czytaj więcej »

USG ortopedyczne

Ultrasonografem HD15 marki Philips wykonujemy pełne spektrum badań ortopedycznych oraz drobnych zabiegów wykonywanych pod kontrolą obrazu ultrasonograficznego. USG ortopedyczne wykonuje się w celu zdiagnozowania przyczyn dolegliwości bólowych oraz oceny stanu mięśni, ścięgien oraz stawów. Ultrasonografia jest ważnym uzupełnieniem dla obrazów rentgenowskich i tomograficznych. USG ortopedyczne można wykonywać na wielu obszarach ciała. Najczęściej metodą tą bada się stawy biodrowe, kolanowe, barkowe, ale można też wykorzystywać ją do badania kręgosłupa, mostka, nadgarstka czy niewielkich stawów w palcach. Badanie ultrasonograficzne nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Jest to badanie w pełni nieinwazyjne i w razie potrzeby może być wielokrotnie powtarzane u tej samej osoby. Czytaj więcej »

USC ortopedyczne CM Gamma

Rezonans Magnetyczny Kolana (RM)

Dysponujemy urządzeniem marki Philips Achieva 1,5T SE. Jest to nowoczesny aparat wyposażony w komplet cewek dedykowanych m.in. do poszczególnych stawów kończyn i kręgosłupa. Rezonans magnetyczny kręgosłupa to najlepsza metoda do oceny zaawansowania zmian zwyrodnieniowych. Badanie uwidacznia wszystkie elementy kręgosłupa, w tym trzony i łuki kręgów, krążki międzykręgowe, jak również zawartość kanału kręgowego. Rezonans magnetyczny kręgosłupa wykonuje się m.in. w przypadku urazów grożących uszkodzeniem rdzenia kręgowego, w celu oceny stopnia ucisku na struktury wewnątrzkanałowe, kontroli przed i pooperacyjnej. W Pracowni RM Centrum Medycznego Gamma w Warszawie wykonujemy także rezonans magnetyczny kolana. Najwięcej wskazań do tego badania wynika z urazów stawu. Dzięki rezonansowi magnetycznemu kolana lekarz może ocenić poszczególne elementy stawu, struktur kostnych i chrzęstnych, a także stwierdzić obecność krwawień i wysięków. Czytaj więcej »

Pracownia rezonansu magnetycznego w Centrum Medycznym Gamma

Rezonans Magnetyczny kręgosłupa (RM)

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie pracuje tomograf komputerowy MX 16EVO. To wielorzędowe urządzenie
do wykonywania pełnego spektrum badań ortopedycznych, jak i innych specjalności (badania głowy, zatok itp.).

Tomograf komputerowy pomaga w ocenie układu kostnego wokół implantów metalowych, zaburzeń zrostu kości, a także
modelowaniu i ocenie deformacji kończyn w przypadku wad wrodzonych, po urazach oraz operacjach. Czytaj więcej »

tomografia komputerowa CM Gamma

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zostaw numer
oddzwonimy!
phone