Odwiedź nas również na:
Umów wizytę
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Rezonans magnetyczny kolana (RM)

Rezonans magnetyczny kolana (RM)

W Największą grupę wskazań do przeprowadzenia rezonansu magnetycznego kolana stanowią urazy i kontuzje. Staw kolanowy jest bardzo narażony na urazy, zwłaszcza podczas uprawiania sportu. Rezonans magnetyczny kolana w Centrum Medycznym Gamma w Warszawie wykonuje się również u pacjentów po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł krzyżowych oraz w przypadku podejrzenia zapaleń, guzów i innych zmian patologicznych w obrębie tego stawu.

Rezonans magnetyczny kolana pozwala dokładnie obejrzeć budowę anatomiczną stawu, w tym ocenić takie parametry jak: stan struktur kostnych i chrzęstnych, stan więzadeł i łąkotek, krwawienie i wysięki w jamie stawu. Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnego przygotowania, choć należy dostosować się do kilku zasad.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Przed wykonaniem rezonansu kolana należy zdjąć wszelkie elementy metalowe – sprzączki, guziki, zegarki, biżuterię i inne, które mogłyby zakłócać działanie pola magnetycznego i tym samym niekorzystnie wpłynąć na jakość uzyskanego obrazu. Jeżeli skierowanie obejmuje dożylne podanie środka kontrastowego, wcześniej należy wykonać badanie poziomu kreatyniny we krwi.

NA CZYM POLEGA REZONANS MAGNETYCZNY?

Za pomocą rezonansu magnetycznego zobrazować można dowolny element ciała ludzkiego – zarówno kości, jak i tkanek miękkich. Otrzymujemy obraz ciała w dowolnej płaszczyźnie, w tym również w trójwymiarze, co pozwala na dokładną ocenę wybranego elementu ciała. RM nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, dlatego nie wymaga zachowania środków ostrożności jak przy prześwietleniu RTG. Badanie RM wykorzystuje pole magnetyczne. Gdy pacjent znajduje się w komorze urządzenia, aparat zaczyna wysyłać w kierunku pacjenta fale radiowe. Po dotarciu do ciała człowieka fale radiowe wzbudzają w tkankach powstanie podobnych fal, które z kolei są odbierane zwrotnie przez aparat, dając obraz struktur anatomicznych.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE:

  • rozrusznik serca,
  • neurostymulatory,
  • implant ślimakowy,
  • niektóre zastawki serca,
  • inne rozpoznane przez lekarza.

PRZECIWWSKAZANIA WZGLĘDNE:

  • pierwszy trymestr ciąży,
  • implanty ortopedyczne,
  • endoprotezy,
  • klaustrofobia,
  • inne rozpoznane przez lekarza.

Rezonans magnetyczny kolana dostępny jest w Pracowni RM Centrum Medycznego Gamma w Warszawie.

Umów się na wizytę

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2020 CM gamma | Realizacja MediaHealth
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...