Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjalizacje

Chirurgia biodra

Staw biodrowy jest jednym z największych stawów naszego organizmu i przenosi olbrzymie obciążenia. Odgrywa on istotną rolę podczas poruszania się, ponieważ odpowiedzialny jest za utrzymywanie pozycji pionowej ciała. Ponadto odpowiada za prawidłowe poruszanie się kończyn dolnych. Staw ten jest niezwykle podatny na rozwój zmian zwyrodnieniowych. Dlatego należy pamiętać, że nie zawsze przyczyną bólu biodra są zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego. Co ważne, występowanie bólu nie jest zależne od wieku, przez co może pojawić się on zarówno u osób młodych jak i starszych. Jednak najczęściej z problemami związanymi z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawu biodrowego są seniorzy.

Chirurgia biodra jest dziedziną zajmującą się leczeniem bólu oraz chorób stawu biodrowego. To dzięki niej możemy uzyskać jasno diagnozę czy np. ból związany jest z przeciążeniami lub chorobą zwyrodnieniową.

Specjaliści CM Gamma na podstawie badania klinicznego i diagnostyki obrazowej celnie postawią diagnozę i podejmą się leczenia artroskopowego lub jeśli będzie taka potrzeba, leczenia otwartego takich chorób jak:

 • konflikt udowo-panewkowy
 • uszkodzenia obrąbka stawowego i chrząstki
 • jałowa martwica głowy kości udowej
 • biodro strzelające zewnętrzna i wewnętrzne
 • szeroko rozumiana choroba zwyrodnieniowa
 • urazy i ich następstwa

Operacja stawu biodrowego jest zabiegiem, który pozwala poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Nową dostępną metodą oraz „arsenałem” leczenia w tym zagadnieniu jest artroskopia stawu biodrowego. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga przeprowadzenia cięć skórnych. Pozwala na skuteczne leczenie, bez bólu związanego z gojeniem się miejsc po zabiegu przeprowadzonym klasycznymi metodami.

Artroskopia stawu biodrowego może być przeprowadzana u osób aktywnych fizyczne. Dzięki swojej nieinwazyjności skraca się czas powrotu do normalnej sprawności. Stosowanie zabiegu artroskopii przeprowadzany jest u osób, które odniosły urazy stawu w wyniku upadków oraz wypadków komunikacyjnych.

Podczas artroskopii możemy naprawić obrąbek, chrząstkę stawową, zlikwidować konflikt udowo – panewkowy czy naprawić mięśnie stabilizujące biodro.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zadaj pytanie
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...