Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjaliści

dr. n. med. Zuzanna Piechota

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Diagnostyka

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w diagnostyce narządu ruchu oraz mało inwazyjnych zabiegach terapeutycznych pod kontrolą ultrasonografii.

W obrębie diagnostyki układu mięśniowo-szkieletowego w szczególności interesuje się obrazowaniem urazów sportowych. Zainteresowanie w kierunku radiologii narządu ruchu towarzyszyło jej od początku swojej aktywności zawodowej. Swoją działalność radiologiczną rozpoczęła w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. Część programu specjalizacji odbyła w szpitalu klinicznym King’s Collage w Londynie.

Poza pracą kliniczną zajmuje się również działalnością naukową oraz dydaktyczną. Od 2019 roku jest związana z magazynem European Radiology, który jest naczelnym czasopismem naukowym Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego (ESR). Obejmuje w nim stanowisko młodszego wiceredaktora oraz recenzenta w dziedzinie radiologii układu mięśniowo-szkieletowego. W latach 2017-2019 pełniła rolę wykładowcy w Śląskiej Szkole Ultrasonografii im. Zygfryda Wawrzynka. W trakcie swojej działalności zawodowej uczestniczyła aktywnie jako wykładowca na konferencjach naukowych dotyczących diagnostyki układu ruchu (między innymi: 6th Sport & Arthritis msk Conference- Poznań 2019; European Congress of Radiology- Wiedeń 2016, 2018).

Jest członkiem radiologicznych towarzysz naukowych takich jak:

 • Radiological Society of North America (RSNA),
 • American Roentgen Ray Society (ARRS),
 • European Society of Radiology (ESR),
 • European Society of Skeletal Radiology (ESSR).

Posługuje się biegle j. angielskim w mowie i piśmie.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zadaj pytanie
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...