Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Specjaliści

dr n. med. Mariusz Głowacki

Specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii

Chirurgia kręgosłupa

Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w 1998r, w 2003 r uzyskał stopień doktora nauk medycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 1999 r rozpoczął pracę w Klinice Neurochirurgii Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, od 2005r na stanowisku adiunkta. W 2012r podjął współpracę z Oddziałem Neurochirurgii Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim. W latach 2014-2015 pracował na stanowisku zastępcy Ordynatora Kliniki Neurochirurgii CSK MSW w Warszawie odpowiadając za chirurgię kręgosłupa. W latach 2007-2013 konsultował i operował pacjentów ze schorzeniami kręgosłupa w Szpitalu Praskim w Warszawie.

Jest członkiem władz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa oraz międzynarodowych AOSpine i NASS (North American Spine Society). Odbył certyfikowane szkolenia m.in. w Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Austrii, Niemczech, Belgii, Grecji i we Francji.

Obecnie głównym kierunkiem jego zainteresowań naukowych są badania nad możliwościami regeneracji krążków międzykręgowych z zastosowaniem terapii komórkowej. Na prowadzenie tych badań uzyskał grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zajmuje się chirurgią kręgosłupa, wprowadzając nowoczesne techniki operacyjne m.in. zabiegi minimalnie inwazyjne, artroplastyka dysków szyjnych i lędźwiowych (ruchome protezy krążków międzykręgowych).
Przeprowadza również kompleksowe leczenie operacyjne w zakresie nowotworów kanału kręgowego i kręgosłupa oraz urazów kręgosłupa, w tym złamań osteoporotycznych.

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...