Odwiedź nas również na:
Umów wizytę
Znajdź Specjalistę - button

Specjaliści

dr n. med. Anna Lewitt

Dietetyk, Dietetyk kliniczny, Trener żywienia®

Dietetyka klinicznaMedycyna żywienia

Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu chorób przewlekłych niezakaźnych, przede wszystkim chorób cywilizacyjnych – dietozależnych: cukrzycy, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, nowotworów oraz nadwagi i otyłości. W procesie dietoprofilaktyki i dietoleczenia, po wnikliwym wywiadzie żywieniowym obejmującym także nawyki pacjenta, opracowuje indywidualną dietę, ale także zaleca konieczne suplementy diety. Stale monitoruje efekty dietoleczenia, dostosowując je do aktualnego stanu pacjenta, co pomaga w przygotowaniu do operacji czy rekonwalescencji po operacji albo przebytym urazie. Prowadzi również konsultacje dietetyczne oraz opracowuje programy suplementacji dla sportowców.

Jest doktorem nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i założycielką Centrum Medycznego Treningu Osobistego i Dietetyki EGO. Jako ekspert w dziedzinie dietetyki wypowiada się w licznych czasopismach poświęconych zdrowemu żywieniu, a także bierze udział w programach Telewizji Polskiej, TVN i innych stacji. Jest autorką książek:

 • „Jedzenie to leczenie, czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę”
 • „Dieta Garstkowa. 140 przepisów na zdrowie”
 • „9 i pół tygodnia, czyli Skuteczne Odchudzanie z Dietą Garstkową”

Skuteczność autorskiego programu „Skuteczne Odchudzanie” potwierdziła wykonując badania naukowe będące potem podstawą pracy doktorskiej. Wymiernym efektem była redukcja masy ciała pacjentów oraz korzystna zmiana składu ciała nie tylko zaraz po zakończeniu programu. Efekty programu utrzymywały się u ponad 70% pacjentów po kilku latach od chwili jego zakończenia. Jej autorski program żywienia i odchudzania to skuteczne antidotum na choroby cywilizacyjne. Wśród filarów diety wymienia: smaczne, zbilansowane posiłki oparte na łatwo dostępnych tradycyjnych składnikach, picie właściwej ilości wody, a także odpowiednio ułożone treningi Cardio.

Dietoprofilaktyka oraz dietoterapia prowadzona jest:

 • W nadwadze i otyłości
 • W okresie przygotowania do operacji, także ortopedycznych
 • W trakcie rekonwalescencji po operacji lub urazie
 • W chorobach tarczycy: niedoczynności, nadczynności, chorobie Hashimoto i Gravesa-Basedowa
 • W cukrzycy i insulinooporności
 • W chorobach układu pokarmowego: zespole jelita drażliwego (IBS), chorobach wątroby, trzustki,
 • w przypadkach refluksu, zapalenia żołądka, choroby wrzodowej i innych
 • W chorobach endokrynologicznych, w tym zespole policystycznych jajników (PCOS)
 • W przypadkach niepłodności kobiet i mężczyzn
 • W niektórych chorobach autoimmunologicznych, np. RZS, łuszczyca, toczeń
 • W chorobach neurodegeneracyjnych, np. choroba Alzheimera i choroba Parkinsona
 • W przypadku różnych nietolerancji i alergii pokarmowych
 • U chorych na dnę moczanową, z niedokrwistością
 • W przypadkach zaburzenia odżywiania – bulimii, anoreksji i ortoreksji

Dieta układana jest zawsze indywidualnie, na podstawie badania składu ciała metodą bioimpedancji, z uwzględnieniem stylu życia pacjenta. Odpowiedni dobór składników odżywczych w codziennej diecie ma istotny wpływ na szybszą regenerację i odnowę biologiczną organizmu. Pani doktor wspiera pacjentów w procesie przeprogramowania myślenia o sobie i eliminacji złych nawyków żywieniowych. Cel dr n.med. Anny Lewitt to pomagać Pacjentom odbudować i zadbać o zdrowie oraz piękny wygląd dzięki zmianie nawyków i smacznej, zdrowej diecie.

Umów się na wizytę


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty i/lub kontaktu z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.
DYŻUR URAZOWO-ORTOPEDYCZNY
sobota - niedziela od 8:00 do 20.00

Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie celach promocyjno-marketingowych. Wyrażona zgoda może być odwołana w każdym czasie.
Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).
© Copyright 2020 CM gamma | Realizacja MediaHealth
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do CiebieZostaw numer
oddzwonimy!
Zadaj pytanie
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...