ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00
dr n. med. Szafrański Andrzej Specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii dziecięcej

  Specjalista chirurgii onkologicznej, specjalista chirurgii dziecięcej

  Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie, 2-krotny stypendysta rządu Republiki Austrii w dziedzinie leczenia chirurgicznego guzów kości u dzieci, młodzieży i dorosłych ze szczególnym uwzględnieniem tzw leczenia oszczędzającego przy użyciu endoprotez onkologicznych w Oddziale Guzów Kości Kliniki Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. Pracował m.in. w Oddziale IV Chirurgii Szpitala Praskiego w Warszawie, Oddziale Chirurgii i Ortopedii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Prof. Bohdanowicza, Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka.Dodatkowo pracował jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Instytutu Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w NZOZ Polskiej Fundacji Europejskiej Szkoły Onkologii. Zainteresowania zawodowe związane są z leczeniem guzów kości zarówno łagodnych jak i złośliwych. Posiada duże doświadczenie w leczeniu „oszczędzającym”, tzw. mniej okaleczającym – pozwalającym na zachowanie kończyny, u pacjentów ze złośliwymi guzami kości. Doświadczenie w rekonstrukcji kończyn po wycięciu guza przy użyciu endoprotez onkologicznych firmy Implantcast oraz Stanmore Implants Worldwide. Duże doświadczenie w stosowaniu tzw. endoprotez „rosnących” – wydłużalnych u dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kraju w Instytucie Matki i Dziecka pod kierunkiem śp Prof. dr hab. med. Wojciecha Woźniaka oraz w ośrodkach zagranicznych: Instituti Ortopedici Rizzolli – Klinika Guzów Kości, Bologna – Włochy, Klinika Ortopedii Uniwersytetu Wiedeńskiego –Oddział Onkologii Ortopedycznej, warsztaty w dziedzinie onkologii ortopedycznej organizowane przez Klinikę Guzów Kości Uniwersytetu w Muenster przy współpracy z wiodącymi producentami implantów onkologicznych w ortopedii. Współpraca w dziedzinie leczenia chirurgicznego pacjentów z guzami kości z Kliniką Guzów Kości Uniwersytetu w Muenster. Dodatkowo specjalizuje się w leczeniu przerzutów do płuc. 19.12.2001 – tytuł doktora nauk medycznych – Opracowanie algorytmu postępowania diagnostycznego i leczniczego w przypadku przerzutów do płuc u pacjentów z mięsakiem kościopochodnym. Wyróżnienie przyznane przez Polską Akademię Umiejętności za najlepszy doktorat w dziedzinie medycyny zabiegowej w konkursie im. Aurelii Baczko. Autor i współautor 40 opublikowanych doniesień naukowych, 90 wystąpień na międzynarodowych i polskich kongresach naukowych. Członek wielu towarzystw naukowych. Członek współzałożyciel Polskiego Rejestru Guzów Kości. Jeden ze współautorów zasad leczenia guzów kości opublikowanych w ramach Rejestru Guzów Kości oraz zaleceń postępowania Diagnostycznego i Terapeutycznego w Onkologii przez Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej.

  Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

  Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

  Zadaj pytanie
  close
  logo gamma
  Potrzebujesz więcej
  informacji?
  Oddzwonię do Ciebie!


  Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  phone