Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Zwichnięcie stawu ramiennego

2021-10-22

Zwichnięcie barku, potocznie określane jako wybicie barku lub wypadnięcie barku dotyczy zwichnięcia stawu ramiennego. Ulega on zwichnięciu najczęściej spośród wszystkich dużych stawów człowieka. Bardzo często występują zwichnięcia nawrotowe (zwane też nawykowymi) w tym stawie.

Objawy zwichnięcia stawu ramiennego to między innymi: ból, wrażenie niestabilności i ograniczenie ruchomości stawu, a także jego zniekształcenie.

Standardowo wykonywanym badaniem diagnostycznym jest zdjęcie RTG w co najmniej dwóch projekcjach. Niekiedy konieczne może być wykonanie tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Decyzja o sposobie leczenia podejmowana jest indywidualnie i wpływ na nią mają takie czynniki jak zakres uszkodzenia, wiek, aktywność sportowa oraz oczekiwania pacjenta. Bardzo ważnym krokiem na drodze powrotu do pełnej sprawności jest rehabilitacja prowadzona przez doświadczonego fizjoterapeutę. Więcej informacji na temat zwichnięcia stawu ramiennego: https://www.cmgamma.pl/baza-wiedzy/zwichniecie-barku/

W CM Gamma wykonujemy pełną diagnostykę oraz zabiegi operacyjne stawu ramiennego. Specjalizuje się w tym obszarze lek. Maciej Miszczak.
Po leczeniu operacyjnym zapewniamy wyspecjalizowaną fizjoterapię.

Konsultacje, diagnostyka, operacje, rehabilitacja w jednym miejscu.
☎️+48 22 273 90 00
📧kontakt@cmgamma.pl


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...