Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Złamaniem biodra zwykle określa się złamania szyjki kości udowej

2021-06-14

Najczęściej dotyczy osób starszych, po 70 roku życia, w szczególności kobiet. Do powstania złamania szyjki kości udowej zwykle dochodzi w wyniku urazów niskoenergetycznych, np. upadku w wyniku potknięcia.
Objawy złamania szyjki kości udowej to między innymi silny ból w pachwinie, szczególnie przy próbie ruchu, ograniczenie ruchomości biodra i skrócenie kończyny.Podstawą diagnostyki jest badanie lekarskie oraz odpowiednio dobrane badanie obrazowe. Zwykle wykonuje się zdjęcie RTG, wskazane może być również badanie TK, MRI lub scyntygrafii kości. Podstawą leczenia jest jak najszybsze przeprowadzenie operacji i rehabilitacja, mająca na celu szybką pionizację i uruchomienie pacjenta.

Złamanie szyjki kości udowej może prowadzić do groźnych dla życia powikłań, dlatego przy każdym podejrzeniu takiego urazu wskazana jest pilna konsultacja ortopedyczna.

Więcej informacji na temat złamania w obrębie stawu biodrowego https://www.cmgamma.pl/baza-wiedzy/zlamanie-stawu-biodrowego/

W CM Gamma wykonujemy pełną diagnostykę oraz zabiegi operacyjne stawu biodrowego. Specjalizuje się w tym obszarze lek. Michał Szyszka. Po leczeniu operacyjnym zapewniamy wyspecjalizowaną fizjoterapię.

Konsultacje, diagnostyka, operacje, rehabilitacja w jednym miejscu.
☎️+48 22 273 90 00
📧kontakt@cmgamma.pl


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...