Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Wprost – Ortopedia XXI wieku

2016-08-08

Redaktor Iwona Maciszewska z redakcji WPROST rozmawiała z Michałem Szyszką, ortopedą Centrum Medycznego Gamma między innymi o tym jak wygląda ortopedia XXI wieku, o formie fizycznej Polaków i jak zachować sprawność ruchową i przygotowaniu do wysiłku fizycznego.

Poniżej zamieszczamy fragment wywiadu. Cały artykuł dostępny jest także w elektronicznej wersji tygodnika: WPROST – Ortopedia-XXI-wieku i w 32/2016 wydaniu tygodnika WPROST.

WPROST: JESTEŚMY CORAZ BARDZIEJ STARZEJĄCYM SIĘ SPOŁECZEŃSTWEM. Z DRUGIEJ STRONY W CIĄGU KILKU DEKAD MOCNO ZMIENIŁ SIĘ STOSUNEK DO UPŁYWU CZASU. CHCEMY BYĆ JAK NAJDŁUŻEJ MŁODZI, A WIĘC TEŻ JAK NAJDŁUŻEJ SPRAWNI – INTELEKTUALNIE I RUCHOWO. CZY POLACY SĄ W DOBREJ FORMIE FIZYCZNEJ?

Michał Szyszka: Z roku na rok przybywa osób aktywnych, i to powyżej 40., 50., a nawet 60. roku życia. Także ich oczekiwania, jeśli chodzi o możliwość uprawiania amatorskich dyscyplin sportu, są coraz większe. Ludzie coraz chętniej się ruszają, w dowolnym wieku zaczynają biegać, uprawiać triatlon, jeździć na nartach, próbują windsurfingu. Są to wymagające sporty, więc i oczekiwania, jeśli chodzi o utrzymanie dobrej kondycji, są coraz większe.

WPROST: ZAPEWNE WIĄŻE SIĘ TO TAKŻE Z CORAZ WIĘKSZĄ LICZBĄ URAZÓW, Z KTÓRYMI AMATORZY AKTYWNEGO TRYBU ŻYCIA ZGŁASZAJĄ SIĘ DO ORTOPEDÓW.

Michał Szyszka: Rzeczywiście, zmiany zwyrodnieniowe stawów i kontuzje, takie jak urazy przeciążeniowe, uszkodzenia więzadeł, mięśni i ścięgien oraz złamania, dotyczą coraz większej liczby osób, także młodych. Dzieje się tak, ponieważ w sporcie kierujemy się ambicją, chcemy mieć jak najlepsze wyniki. Niestety bardzo często nie jesteśmy odpowiednio przygotowani do dużego wysiłku fizycznego.

Wprost przygotował raport dotyczący zdrowia kobiet i mężczyzn, a także chorób XXI wieku, w którym znajdą Państwo całość wywiadu i inne ciekawe informacje.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...