Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Powrót do zdrowia po operacji biodra

2017-08-10

Dodatkowo im większe są zniszczenia, przykurcze mięśniowe, przykurcze torebki stawowej, tym powrót do sprawności będzie dłuższy.

W Centrum Medycznym Gamma staramy się jak najszybciej kwalifikować pacjentów do leczenia operacyjnego, tak, aby powrót do zdrowia nie wiązał się np. z likwidacją przykurczy mięśniowych pooperacyjnych – mówi lek. Michał Szyszka, ortopeda z Centrum Medycznego Gamma. – Można, więc powiedzieć, że wracanie do sprawności po wykonanym zabiegu operacyjnym to okres około 2-3 miesięcy. Warto dodać, że między 4-6 tygodniem po operacji każdy pacjent porusza się bez kul – dodaje.

Istotnym zagadnieniem w leczeniu chorób biodra oraz szybkości powrotu do sprawności po zabiegu są metody operacyjne oraz zakładanie endoprotezy za pomocą dostępu przedniego do stawu biodrowego.

W dostępie przednim dojście do stawu biodrowego jest wykonywane w okolicy pachwinowej, a nie w obszarze pośladka i co ważne w tej metodzie nie dochodzi do uszkodzenia mięśni – informuje lek. Michał Szyszka. – Dostęp do stawu biodrowego jest międzymięśniowy, dzięki czemu pacjent po operacji może znacznie szybciej powrócić do sprawności – podkreśla.

Już dziś możecie umówić się na wizytę do lek. Michała Szyszki w Centrum Medycznym Gamma poprzez portal ZnanyLekarz lub telefonicznie: tel. 22 273 90 00 /kontakt@cmgamma.pl

 


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...