ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00
Home / Powrót do zdrowia po operacji biodra

Powrót do zdrowia po operacji biodra

Powrót do zdrowia osób ze schorzeniami biodra uzależniony jest przede wszystkim od tego, z jakim schorzeniem mamy do czynienia oraz od tego, jak długo pacjenci zwlekają z podjęciem leczenia.

Dodatkowo im większe są zniszczenia, przykurcze mięśniowe, przykurcze torebki stawowej, tym powrót do sprawności będzie dłuższy.

W Centrum Medycznym Gamma staramy się jak najszybciej kwalifikować pacjentów do leczenia operacyjnego, tak, aby powrót do zdrowia nie wiązał się np. z likwidacją przykurczy mięśniowych pooperacyjnych – mówi lek. Michał Szyszka, ortopeda z Centrum Medycznego Gamma. – Można, więc powiedzieć, że wracanie do sprawności po wykonanym zabiegu operacyjnym to okres około 2-3 miesięcy. Warto dodać, że między 4-6 tygodniem po operacji każdy pacjent porusza się bez kul – dodaje.

Istotnym zagadnieniem w leczeniu chorób biodra oraz szybkości powrotu do sprawności po zabiegu są metody operacyjne oraz zakładanie endoprotezy za pomocą dostępu przedniego do stawu biodrowego.

W dostępie przednim dojście do stawu biodrowego jest wykonywane w okolicy pachwinowej, a nie w obszarze pośladka i co ważne w tej metodzie nie dochodzi do uszkodzenia mięśni – informuje lek. Michał Szyszka. – Dostęp do stawu biodrowego jest międzymięśniowy, dzięki czemu pacjent po operacji może znacznie szybciej powrócić do sprawności – podkreśla.

Już dziś możecie umówić się na wizytę do lek. Michała Szyszki w Centrum Medycznym Gamma poprzez portal ZnanyLekarz lub telefonicznie: tel. 22 273 90 00 /kontakt@cmgamma.pl

 

Inne

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, w celu umożliwienia umówienia wizyty oraz kontakt z nami poprzez zadanie pytania. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Władysława Broniewskiego 3, 01-785 Warszawa. Przetwarzamy Twoje dane osobowe zawarte w niniejszym formularzu, aby umożliwić Ci kontakt z nami poprzez pozostawienie numeru telefonu. Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełną treścią obowiązku informacyjnego.

Zostaw numer
oddzwonimy!
phone