Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Osteotomia obydwu kości przedramienia

2020-10-20

Ostatnio w CM Gamma przeprowadziliśmy operację osteotomii obydwu kości przedramienia u pacjenta, który w dzieciństwie uległ urazowi.

Z powodu nieprawidłowego zrostu kości doszło do ograniczenia zakresu ruchu supinacji, czyli odwracania przedramienia. Po 20 latach pacjent zdecydował się na zabieg operacyjny, aby wrócić do pełnej sprawności ruchowej ręki.

Do operacji zostały wykorzystane modele kości i specjalne przymiary, wydrukowane na drukarce 3D.

Przed operacją została wykonana tomografia komputerowa obydwu przedramion. Obraz zdrowego przedramienia został nałożony na obraz chorego przedramienia, co pozwoliło na precyzyjnie zaplanowanie kątów cięcia kości i odtworzenie ich prawidłowego kształtu.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo z przeprowadzanej operacji oraz wypowiedzią lek. Macieja Klicha chirurga ręki, ortopedy, traumatologa w Centrum Medycznym Gamma.

https://www.youtube.com/watch?v=EzseQUIX9yA

Więcej informacji dotyczących leczenia urazów jest dostępnych na podstronie specjalizacji Ortopedia


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...