Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Operacja osteotomii ręki

2020-08-10

W CM Gamma odbyła się operacja osteotomii ręki u pacjenta, który 3 miesiące temu doznał złamania końca dalszego kości promieniowej. W wyniku czego zgłosił się do nas z dolegliwościami bólowymi i ograniczeniem ruchu nadgarstka.

W trakcie leczenia zachowawczego w innej placówce bez kontroli radiologicznej doszło do wtórnego przemieszczenia się odłamów, a co za tym idzie – do nieprawidłowego zrostu kości.

Podczas operacji zostało skorygowane ustawienie kości i w celu stabilizacji została wykorzystana płytka dłoniowa. Jej zastosowanie wpłynęło na odzyskanie zakres ruchu w postaci odwracania i nawracania nadgarstka.

Należy pamiętać, że podczas leczenia w unieruchomieniu zewnętrznym kontrole radiologiczne powinny być wykonywane w odstępach 7-8 dniowych dzięki temu będziemy widzieli efekty leczenia i mogli szybko zareagować w przypadku złego zrastania się kości. Takie działanie pozwoli zapobiec zbędnym komplikacjom i powikłaniom.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo z przeprowadzanej operacji oraz wypowiedzią lek. Macieja Klicha chirurga ręki, ortopedy, traumatologa w Centrum Medycznym Gamma:

https://www.youtube.com/watch?v=Os26o9HOWm4&feature=youtu.be

Więcej informacji dotyczących leczenia urazów jest dostępnych na podstronie poświęconej chirurgii ręki


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...