Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

O czym warto pamiętać podczas HomeOffice

2020-04-22

W odpowiedzi na wprowadzone w ostatnim czasie zmian wielu pracodawców udostępniło swoim pracownikom możliwość pracy w systemie #HomeOffice. Jest to duże udogodnienie, które zapewnia ciągłość realizowanych zadań, ograniczając przy tym ryzyko związane z zachorowaniem. Jednak podczas pracy zdalnej warto pamiętać o zorganizowaniu sobie odpowiedniego miejsca pracy. Oprócz komfortu powinno być także funkcjonalne.

Pamiętaj, że niewłaściwa pozycja utrzymywana podczas codziennej pracy może skutkować bólem, a nawet urazami układu ruchu.

Dlatego podczas pracy w pozycji siedzącej warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby:

✓ całe stopy były oparte na podłodze

✓ kolana zgięte do kąta około 90 stopni

✓ odcinek lędźwiowy kręgosłupa utrzymujemy tak, aby zachować jego naturalne wygięcie w przód (utrzymanie lordozy lędźwiowej)

✓ odcinek lędźwiowy może być podparty, lecz nie musi, jeśli jesteśmy w stanie sami za pomocą mięśni utrzymać prawidłową pozycję przez dłuższy czas

✓ barki delikatnie cofnięte i obniżone

✓ głowa utrzymana w pozycji neutralnej tak, aby zapobiegać jej wysuwaniu w przód


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...