Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Innowacyjne operacje kręgosłupa w szpitalu CM Gamma

2013-09-25

Pierwsze operacje kręgosłupa wykonywane metodą endoskopową Spine View już za nami!

Na początku lipca neurochirurg Radosław Michalik w asyście ortopedy Pawła Adamczyka przeprowadzili discektomię, czyli operację polegającą na usunięciu fragmentu chorego dysku przy pomocy nowoczesnej, małoinwazyjnej metody endoskopowej Spine View. Do tej pory takie zabiegi były wykonywanie wyłącznie w kilku szpitalach państwowych na bardzo małą skalę. Na świecie technika ta po raz pierwszy została zastosowana w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce jest dostępna zaledwie od roku. Gamma jest pierwszym szpitalem prywatnym, w którym takie operacje są wykonywane (bez oczekiwania w kolejce).

– Spine View to metoda endoskopowa, zaliczana do grupy technik minimalnie inwazyjnych, które z powodzeniem zastępują klasyczne metody dostępu do struktur kręgosłupa – wyjaśnia dr Radosław Michalik – Mówiąc bardzo ogólnie, technika ta pozwala na przeprowadzanie operacji bez wykonywania dużych cięć skórnych. Do ciała pacjenta przez kilkumilimetrowe nacięcie skóry wprowadzany jest tor wizyjny kamery i narzędzia chirurgiczne. Do wejścia do wnętrza kręgosłupa wykorzystywane są naturalne otwory boczne. Dzięki temu nie uszkadzamy mięśni okołokręgosłupowych i nie usuwamy fragmentów kręgosłupa w celu dotarcia do dysku. W efekcie po operacji pacjent ma znacznie mniejsze dolegliwości i szybciej wraca do normalnej aktywności. Niemal od razu po operacji można samodzielnie poruszać się, a czas spędzony w szpitalu jest krótszy (zazwyczaj jedna doba) – dodaje dr Paweł Adamczyk.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...