Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Gość CM Gamma – Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego

2016-02-24

Pracownicy Fundacji wraz z firmą 3D Master spotkali się z kolejnymi uczestnikami programu Pomocna dłoń 3D.
To pierwszy w Polsce pilotażowy projekt, polegający na zaprojektowaniu, wykonaniu i przekazaniu dzieciom wydrukowanej w technice 3D eksperymentalnej protezy.

To program dla dzieci z urazami i wadami dłoni/rąk. Jest to pionierski i innowacyjny projekt, będący odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na łatwo dostępne, tanie protezy dziecięce oraz uciążliwą konieczność częstych ich wymian. Protezy 3D mają atrakcyjne kolory, które mogą być wybierane przez dziecko – całą protezę można zaprojektować zgodnie z indywidualnym pomysłem. Proteza jest nowoczesnym, technologicznym gadżetem, budzącym skojarzenia ze sprzętem superbohaterów, którym dziecko może pochwalić się przed kolegami.

Posługiwanie się protezą ma wpływ całe dzieciństwo. Dziecko jest fizycznie sprawniejsze, zwiększa swoją pewność siebie i poprawiają się jego kontakty z rówieśnikami. Może być ciekawym elementem zabawy, formą terapii, ale również zapobiegać rozwojowym wadom postawy.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...