Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

DIAGNOSTYKA ORTOPEDYCZNA – CZYM RÓŻNI SIĘ REZONANS OD TOMOGRAFII

2016-03-03

Są to tzw. badania obrazowe, które pomagają dostrzec zmiany chorobowe w obrębie kości i stawów. Za pomocą rezonansu magnetycznego można przebadać całe ciało – kości, tkanki miękkie oraz inne struktury ciała człowieka. Należy do najbezpieczniejszych badań diagnostycznych i jednocześnie najmniej inwazyjnych – może być stosowane u dzieci. Jest to badanie radiologiczne wykorzystujące pole magnetyczne i fale radiowe, które są nieszkodliwe dla organizmu. Rezonans magnetyczny pozwala uzyskać obraz struktur ciała w dowolnej płaszczyźnie, w tym również trójwymiarowo.

W tomografii komputerowej stosuje się promienie rentgena, co może ograniczać możliwości jego stosowania. W CM Gamma tomografii komputerowej używamy między innymi do oceny układu kostnego wokół metalowych implantów, w przypadku zaburzeń zrostu kości, przy modelowaniu i ocenie deformacji kończyn w wadach wrodzonych oraz po urazach i operacjach.

Rezonans Magnetyczny to niezawodne narzędzie diagnostyczne, dlatego dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalną ofertę – od 1 marca obowiązuje rabat 5% na rezonans stawów.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...