Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Centrum Endoskopii Kręgosłupa w CM Gamma

2022-06-27

Siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna, sprzyjają rozwojowi schorzeń bólowych kręgosłupa. Część z nich może być leczona nieoperacyjnie jednak w wielu przypadkach jedynym sposobem na ulgę w bólu pozostaje operacja. Nie zawsze zabieg musi wiązać się z rozległym nacinaniem skóry pleców i długotrwałą rekonwalescencją – metodą małoinwazyjną jest endoskopia.
Endoskopowe operacje kręgosłupa są jednym z najnowszych osiągnięć współczesnej medycyny, zmieniającym oblicze chirurgii kręgosłupa.

Schorzenia, które najczęściej kwalifikowane są do operacji endoskopowej kręgosłupa to między innymi:
– przepuklina krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym, piersiowym i szyjnym,
– zwężenie kanału kręgowego oraz otworów międzykręgowych,
– torbiele synowialne kanału kręgowego i stawów międzykręgowych,
– przerost stawów międzywyrostkowych,
– wybrane guzy kanału kręgowego,

Należy pamiętać, że pomimo wielu zalet tej metody nie wszystkie schorzenia kwalifikują się do operowania metodą endoskopową. Każdy przypadek powinien zostać indywidualnie omówiony z lekarzem. Przedstawi on korzyści i ryzyka dopasowane do danego pacjenta, uwzględniające jego obciążenia chorobowe.

W Centrum Medycznym Gamma konsultacje i operacje endoskopowe kręgosłupa przeprowadza dr n. med. Rafał Górski wraz ze swoim zespołem w którego skład tworzą dr n. med. Maciej Bujko i lek. Jakub Mocarski.

Konsultacje, diagnostyka, operacje, rehabilitacja w jednym miejscu.
+48 22 273 90 00
📧kontakt@cmgamma.pl


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...