Odwiedź nas również na:
Umów się online
Znajdź Specjalistę - button

Aktualność

Anna Harkowska pacjentką doktora Konrada Słynarskiego

2016-06-01

W 2002 roku Anna Harkowska, młoda biegaczka, kolarka i triathlonistka została potrącona przez samochód. Jej dalsza kariera sportowa stanęła pod znakiem zapytania. W wyniku wypadku omal nie straciła lewej nogi. Przeszła sześć operacji, a lekarze nie dawali jej szans na wyzdrowienie, tłumacząc, że kości nie wytrzymają obciążenia i dlatego całą nogę trzeba na stałe usztywnić.

Na szczęście trafiła pod opiekę doktora Słynarskiego, który postawił Anię na nogi, stosując między innymi terapię z wykorzystaniem komórek macierzystych. Po operacjach, wielu miesiącach ciężkich ćwiczeń i rehabilitacji w końcu osiągnęła upragniony cel: w 2006 roku zdobyła swój pierwszy medal po wypadku. Od tego czasu startuje na Paraolimpiadach i w zawodach dla pełnosprawnych sportowców. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 aż trzykrotnie stanęła na podium, zdobywając srebrne medale w kolarstwie torowym, jeździe indywidualnej na czas i wyścigu ze startu wspólnego. Dzięki zdobyciu czwartego miejsca w jeździe na 500m, została jedyną multimedalistką tamtych igrzysk.

Doktor Słynarski jeszcze raz pomógł Ani w 2012 roku, gdy kilka tygodni przed Mistrzostwami Świata kolarzy niepełnosprawnych w Kanadzie uległa kolejnej kontuzji. Wymagający operacji uraz barku nie przeszkodził jej jednak już 2 tygodnie po zabiegu zdobyć aż dwa srebrne medale podczas tych zawodów. Niedawno Anna Harkowska wróciła z mistrzostw świata w parakolarstwie torowym w Montichiari, gdzie zdobyła dwa medale – złoty w scratchu i brązowy na 3000 m na dochodzenie.

Wczoraj mistrzyni odwiedziła Centrum Medyczne Gamma. O swojej współpracy z doktorem Słynarskim opowiedziała na naszym fanpagu. Zapraszamy do oglądania.


Bądź na bieżąco

Wyrażam zgodę na przesyłanie do mnie drogą elektroniczną przez Centrum Medyczne Gamma Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie informacji handlowych, zgodnie z Ustawą z dn. 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). Informacje o administratorze danych osobowych
© Copyright 2024 CM gamma | Polityka Prywatności
close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

    Zostaw numer
    oddzwonimy!
    Zadaj pytanie
    Wyślij zapytanie
    na interesujący Cię temat...