ul. Broniewskiego 3, 01-785 Warszawaponiedziałek – piątek | godz. 8:00 – 20:00
sobota | godz. 8:00 – 14:00
tel. 22 273 90 00
Home / AKCJA MOVEMBER – Komentarz dr Mateusza Dawidziuka

AKCJA MOVEMBER – Komentarz dr Mateusza Dawidziuka

Koniec listopada oznacza pożegnanie z wąsami! W tegorocznej edycji Movember udział wzięła cała drużyna ONICO Warszawa, a o celach akcji opowiedział lekarz stołecznej drużyny z Centrum Medycznego Gamma, dr Mateusz Dawidziuk.

W tym roku po raz pierwszy wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu ONICO Warszawa wzięli udział w popularnej akcji Movember. Już na początku miesiąca wygląd zmienili dwaj środkowi – Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk – obaj warszawscy siatkarze co roku promują projekt na swoich kontach społecznościowych. Do akcji dołączyli także Nikola Gjorgiew, Janek Nowakowski oraz Wojtek Włodarczyk. Ci, którzy nie zdołali zapuścić własnego zarostu, choć symbolicznie stali się wąsaczami, a końcowy efekt całej akcji uwieczniliśmy na jednym z treningów w warszawskiej Arenie Ursynów.

Projekt popiera także lekarz ONICO Warszawa, Mateusz Dawidziuk z Centrum Medycznego Gamma. ― Movember to moment zastanowienia nad tym, że mężczyźni mogą chorować na typowo męskie nowotwory. Temat jest dość wstydliwy, ale bardzo ważny. Nowotwór jąder występuje rodzinnie, może być jedną z przyczyn bezpłodności. Diagnostyka jest dość prosta – wystarczy przeprowadzić badanie USG. Co do raka prostaty – każdy z nas, po 45 roku życia, powinien pamiętać o badaniu PSA – badaniu z krwi, gdzie podwyższenie normy może wskazywać na pewien problem. Wszelkie zmiany – krwiak, powiększenie, obrzęk – powinny kierować nas bezpośrednio do urologa – powiedział.

Więcej informacji na stronie internetowej Onico Warszawa: https://onicowarszawa.pl/aktualnosci/nami-akcja-movember/

 

 

Inne

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Zadaj pytanie
close
logo gamma
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
phone