Chirurgia kręgosłupa

Nasza specjalizacja to nowoczesna małoinwazyjna chirurgia kręgosłupa i specjalistyczne operacje neurochirurgiczne.

Jako jedyni w województwie mazowieckim oferujemy leczenie nowoczesną metodą z zastosowaniem preparatu DISCOGEL. Stosujemy też leczenie z wykorzystaniem preparatów SPINEJACK i DTRAX.

Dzięki zastosowaniu najnowszych metod leczenia likwidujemy przyczynę bólu przez małe cięcie skórne, skracamy czas spędzony w szpitalu do minimum (często poniżej 24 godzin) i umożliwiamy powrót do normalnej aktywności w kilka dni po zabiegu.

Do niedawna operacje kręgosłupa kojarzyły się pacjentom ze skomplikowanymi procedurami obarczonymi ryzykiem powikłań. Dziś nowoczesna neurochirurgia i chirurgia kręgosłupa oferuje metody o niskim stopniu inwazyjności, skracające okres rekonwalescencji do minimum. Jedną z najczęściej występujących przyczyn problemów z kręgosłupem jest dyskopatia. W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie w leczeniu tego schorzenia wykorzystujemy preparat DISCOGEL, który przywraca funkcje uszkodzonego dysku. Preparat ma postać żelowego implantu – mieszaniny etanolu, pochodnych celulozy i zawiesiny metalicznego tungstenu, który wstrzyknięty do jądra miażdżystego dysku usuwa nagromadzoną tam tkankę bliznowatą i znieczula zakończenia nerwowe w uszkodzonym pierścieniu włóknistym. Tym samym DISCOGEL stwarza warunki do regeneracji dysku, która następuje w okresie do 8 tygodni po zabiegu.

Przeprowadzamy również zabieg minimalnie inwazyjnego leczenia złamań kompresyjnych SPINEJACK. Technologia DTRAX dedykowana jest leczeniu radikulopatii szyjnej. Zabieg DTRAX redukuje ból karku i ucisk korzeniowy w odcinku szyjnym.

 

Choroby kręgosłupa

Specjaliści chirurgii kręgosłupa

Skontaktuj się z nami