Chirurgia kręgosłupa

Nasza specjalizacja to nowoczesna małoinwazyjna chirurgia kręgosłupa i specjalistyczne operacje neurochirurgiczne.

Jako jedna z niewielu klinik w Polsce oferujemy leczenie nowoczesną metodą z zastosowaniem preparatu DISCOGEL. Stosujemy też leczenie z wykorzystaniem preparatów SPINEJACK i DTRAX.

Dzięki zastosowaniu najnowszych metod leczenia likwidujemy przyczynę bólu przez małe cięcie skórne, skracamy czas spędzony w szpitalu do minimum (często poniżej 24 godzin) i umożliwiamy powrót do normalnej aktywności w kilka dni po zabiegu.

Do niedawna operacje kręgosłupa kojarzyły się pacjentom ze skomplikowanymi procedurami obarczonymi ryzykiem powikłań. Dziś nowoczesna neurochirurgia i chirurgia kręgosłupa oferuje metody o niskim stopniu inwazyjności, skracające okres rekonwalescencji do minimum. Jedną z najczęściej występujących przyczyn problemów z kręgosłupem jest dyskopatia. W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie w leczeniu tego schorzenia wykorzystujemy preparat DISCOGEL, który przywraca funkcje uszkodzonego dysku. Preparat ma postać żelowego implantu – mieszaniny etanolu, pochodnych celulozy i zawiesiny metalicznego tungstenu, który wstrzyknięty do jądra miażdżystego dysku usuwa nagromadzoną tam tkankę bliznowatą i znieczula zakończenia nerwowe w uszkodzonym pierścieniu włóknistym. Tym samym DISCOGEL stwarza warunki do regeneracji dysku, która następuje w okresie do 8 tygodni po zabiegu.

Przeprowadzamy również zabieg minimalnie inwazyjnego leczenia złamań kompresyjnych SPINEJACK. Technologia DTRAX dedykowana jest leczeniu radikulopatii szyjnej. Zabieg DTRAX redukuje ból karku i ucisk korzeniowy w odcinku szyjnym.

 

Choroby kręgosłupa

Specjaliści chirurgii kręgosłupa

Chcesz umówić wizytę, lub dowiedzieć się więcej?

Zadaj pytanie

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonię do Ciebie!

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.