mgr Małgorzata Desmond

mgr Małgorzata Desmond

dietetyk i specjalista medycyny żywienia

Dietetyk i specjalista medycyny żywienia z wieloletnim doświadczeniem. Autorka wielu publikacji w zakresie medycyny żywienia, ekspert w programach telewizyjnych oraz radiowych. Współtwórca Centrum Medycyny Żywienia.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (kierunek Dietetyka), a także University of West London (kierunek Medycyna Żywienia). Jest doktorantką w Departamencie Żywienia, Institute of Child Health, University College London; prowadzi badania kliniczne z zakresu wpływu diety w dzieciństwie na przyszłe ryzyko chorób krążenia. Przeszła też Kurs Epidemiologii Żywienia w Imperial College London oraz Kurs Zdrowia Publicznego w Harvard School of Public Health. Ukończyła również Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Wcześniej pracowała m.in. w Carolina Medical Center jako dietetyk i specjalista medycyny żywienia, była też współtwórcą Centrum Medycyny Żywienia; jako dietetyk i badacz w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Klinice Pediatrii, a także za granicą (Anglia, Irlandia) jako Dyrektor Edukacji Żywieniowej i Badań oraz wykładowca.

Autorka wielu publikacji m.in. na temat niefarmakologicznych perspektyw leczenia cukrzycy, diet wegetariańskich, także ich wpływu na stan zdrowia i rozwój dzieci.

Filozofia

Współczesna medycyna powinna odpowiadać na wyzwania, jakie stawia przed nią współczesne społeczeństwo. Żyjemy coraz dłużej i aktywniej, świadomie kierując swoim trybem życia i nawykami. Aktywność i sprawność mają wpływ na jakość i komfort naszego życia – i ten kierunek, mimo związanego z nim ryzyka urazów, wybiera coraz więcej osób.

CM Gamma to miejsce skierowane do wszystkich ludzi aktywnych, którzy mają ortopedyczny problem zdrowotny. Ale nie tylko o wąską specjalizację – ortopedię – tutaj chodzi. Całościowe spojrzenie na człowieka i jego „dobrostan” to wymóg i wyzwanie XXI wieku. Pod jednym dachem zgromadziliśmy kompetentnych lekarzy wielu specjalizacji: ortopedów, kardiologów, dietetyków, rehabilitantów i diagnostów. Ich wspólne zaangażowanie jest gwarancją szybkiego powrotu do pełnego zdrowia - często uraz kostny jest bowiem tylko skutkiem większego problemu, np. zaburzeń w układzie odpornościowym. Chodzi o to, by "dodać życia do lat, a nie lat do życia".

dr n. med. Grzegorz Adamczyk 

ortopeda, ordynator CM Gamma